Binance de Duyuru Yaptı: O Altcoin 50x Yaptı!

58

Kriptoarena.com olarak daha önce aktardığımız üzere bazen küçük piyasa değerine sahip altcoin projeleri büyük performanslar gösterebiliyor. Her ne kadar akıllara bir ‘pump and dump’ hareketini getirse de bu altcoin projesi yaşadığı yükseliş ile beraber ilk 50 kripto para birimi arasında yer aldı! İşte detaylar…

Küçük sermayeli altcoin projeleri performans olarak Bitcoin’i geçti!

Arcane Research’ün en son haftalık raporuna göre, piyasadaki diğer kripto para birimleri durgunlaşırken, küçük piyasa değerine sahip altcoin projeleri hızla yükseliş yaşıyor. Uzmanların aktardığı raporlar, küçük sermayeli altcoin projelerinin son 30 gün içerisinde Bitcoin’e karşı büyük performanslarla ön plana çıktığını gösteriyor.

Yukarıdaki grafikte görebileceğiniz gibi, Bitcoin ve küçük sınırlar dışındaki tüm altcoin endeksleri 22 Ocak civarında konsolide olmaya başladı ve o zamandan beri aynı yatay harekette sıkışıp kaldı. Lider kripto para birimi yüzde 34 seviyelerinde kardayken, orta seviyedeki piyasa değerine sahip olan altcoin projeleri yüzde 29 kazançla arkasından geliyor. Yükselişlerle beraber bu dönemde piyasa bazı büyük getiriler gördü.

Sektörün bu segmentleri yatay seyrederken, küçük sermayeli projeler yükselişini sürdürdü. Sonuç olarak, bu altcoinler geçen ay toplu olarak yüzde 48 oranında yeşil renkte duruyor ve piyasanın geri kalanından önemli ölçüde daha iyi performans gösteriyor.

Bu altcoin projesi yükselişe geçti!

Kripto para piyasasının yükselen altcoin projelerinden biri olan small-cap’e sahip GRT, son zamanlarda uzmanların fiyat yorumlamalarıyla karşı karşıya kaldı. Uzmanların yorumlarını dayandırdığı grafik ise aşağıda bulunuyor. Grafiğe bakıldığında, GRT’nin geçtiğimiz hafta keskin bir büyüme yaşadığı görülürken, yaklaşık yüzde 117’lik devasa karlarla karşı karşıya kaldığı da görülüyor. Fakat geçtiğimiz gün proje yaşadığı bir düzeltme ile beraber son 24 saat içerisinde yüzde 10’un üzerinde değer kaybı yaşadı.

Aylık getirilere bakıldığında ise yapay zekanın faydaları görülebiliyor. AI token yaklaşık yüzde 169’luk kazanca sahip. The Graph’ın yılbaşından bugüne performansı, varlığın 2023’ün başından bu yana neredeyse yüzde 240 kâr elde etmesiyle daha da etkileyici.

Binance duyurdu, bu kripto para 50x yaptı!

Bir diğer yandan son günlerde patlama yaşayan bir başka altcoin projesi yaptığı performans ile beraber dikkatleri üzerine çekti. 5 yılı aşkın bir süredir piyasada işlem gören Gifto (GTO), 2023 yılında yeni bir yapılanmaya gittiklerini belirterek ismini Gifto (GFT) olarak değiştirdi. Proje, 2023’ün başında aldığı yatırımlarla canlandı. Binance’te yapılan duyuru ile beraber proje, 50x’in üzerinde değer kazandı.

Binance ise duyurusunda Gifto (GTO)’nun yeni token Gifto (GFT) ile takasını tamamladığını duyurdu. Dev kripto para borsası dağılımı 1 GTO = 1 GFT oranında yaparken, GFT için para yatırma ve çekme işlemlerinin açıldığını aktardı. Eski token için para yatırma ve çekim işlemleri ise artık mevcut bulunmuyor.

Sanal hediye platformu Gifto (GFT), son 30 günlük süreçte yüzde 753 değer kazanırken, son bir haftalık süreçte yüzde 177 değer kazandı. Bununla beraber projenin anlık fiyatı ise 0,169817 fiyat seviyelerinden işlem görüyor. Projenin piyasa değeri ise 169.822.050 dolar seviyesinde bulunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak newsbtc
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku