Binance Coin, Chalinlink ve Theta Fiyat Analizi: Kritik Seviyeler!

33

Bitcoin’in geçen günki %4,88’lik artışı, birçoğu Haziran sonunda yaşanan kayıplardan sonra toparlanmaya yönelen altcoinlerin olumlu fiyat hareketlerine de yansıdı. O zamandan beri birkaç altcoin sınırlı bir fiyat aralığında kalırken, piyasa oynaklığı düşük kaldı. Binance Coin geçen hafta önemli kazançlar kaydederken Chainlink sermaye girişlerinde bir artış yaşadı. Bu kripto paraların her ikisi de THETA ile birlikte, piyasa bir yükseliş büyüsünde kaldığı için yükseliş eğilimi kaydetti.

Binance Coin (BNB)

Bitcoin’in geçen günkü %4,88’lik artışı, birçoğu Haziran sonunda yaşanan kayıplardan sonra toparlanmaya yönelen altcoinlerin olumlu fiyat hareketlerine de yansıdı. O zamandan beri birkaç altcoin sınırlı bir fiyat aralığında kalırken, piyasa oynaklığı düşük kaldı. Binance Coin geçen hafta önemli kazançlar kaydederken Chainlink sermaye girişlerinde bir artış yaşadı. Bu kripto paraların her ikisi de THETA ile birlikte, piyasa bir yükseliş büyüsünde kaldığı için yükseliş eğilimi kaydetti.

Bu haftanın başlarında kripto borsası Binance, Tayland SEC tarafından hakkında suç duyurusunda bulunulacağı belirtildi ve Cayman Adaları para otoritesi tarafından ona karşı bir soruşturma açıldı. Bu, Binance Coin (BNB)’in kazancının geçen gün toplamda %6,3’e ulaşmasını ve bir haftalık fiyat artışının %9,4 ulaşmasını engellemiş gibi görünmüyor. 21 Haziran’da 317 dolarlık desteği kırdığı fiyat düşüşünden bu yana, BNB 317 dolarlık direnç ile 252 dolarlık destek seviyeleri arasında gidip geliyordu. Yeşil renkte işlem gören kripto para, yazımız zamanında 308 dolar değerindeydi.

Müthiş Osilatör’ün tepesinde yeşil çubuklar göründüğünden, Binance Coin (BNB)’in fiyat grafiği bir yükseliş momentumu oluşturduğunu gösteriyordu. Neredeyse bir haftadır medyan çizgiye yakın olan Göreceli Güç Endeksi (RSI), dün alım baskısındaki ani yükselişle yükseliş bölgesine geçti. Bollinger Bantları paralel hareket ederek, piyasa hareketinin ileriye doğru istikrarlı olacağını ve ılımlı bir oynaklığın beklenebileceğini öne sürdü.

Chainlink (LINK)

Chainlink’in günlük işlem hacmi, fiyatı geçen gün %3,3 artmasına rağmen %3,80 düştü. Kripto paranın fiyat hareketi son birkaç hafta içinde 20,5 ile 15,9 dolar arasında daralmıştı ve yazımız hazırlanırken 18,8 dolardan işlem görüyordu. Mayıs ayında bir ATH’ye ulaştığından beri %64,5’a düştü. Gösterge çizgisi sinyal çizgisinin üzerine çıkarken MACD’de bir yükseliş geçişi gerçekleşti. Göstergenin histogramı, bir yükseliş eğiliminin başladığını gösteriyordu. Parabolik SAR’ın noktalı çizgisi, LINK’in fiyat hareketinin yükseliş eğilimi izlemesi nedeniyle 2 Haziran’dan bu yana mum çubuklarının altında gezindi. Bununla birlikte, Chaikin Para Akışı dengenin altına indiği ve yazının yazıldığı sırada nötr düşüş bölgesinde kaldığı için sermaye çıkışları girişlerden öncelikli gibi görünüyordu.

Teta (THETA)

THETA’nın 6,3 milyon dolar olan piyasa değeri, işlem hacmi aynı dönemde %64,5 düşmesine rağmen geçen gün %3,12 arttı. Yazma sırasında 6,35 dolar değerindeydi. CoinMarketCap’te 20. sırada yer aldı. 2 Temmuz’da desteği bir an için 6 dolardan kırarken, kripto para geri sıçradı ve o zamandan beri 6,35 doların yakınında işlem görüyordu. Piyasa volatilitesi azaldığından, varlık için Bollinger Bantları daralmaya başlamıştı. 30 günlük volatilitesi 1,26 seviyesindeydi. Fiyat hareketi muhtemelen ileriye dönük olarak kısıtlanabilir. Müthiş Osilatör histogramının alt tarafında yeşil çubuklar oluştuğundan, kripto para grafiklerinde yükseliş momentumunun oluşumu fark edilebilir. Chaikin Para Akışı, sermaye girişleri çıkışlara hâkim olduğu için sıfır çizgisini boğa bölgesine geçti. Alıcılar ısrarcı kalırsa, fiyatın yükselme şansı var.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Ambcrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku