Binance CEO’sundan Flaş Uyarı: Bu Borsalardan Kaçının!

35

Kripto para etkileyicileri arasında en ön saflarda bulunan Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun (CZ) açıklamaları ilgiyle takip edilmeye devam ediyor. Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, CZ’nin Kasım ayında FTX ile ilgili attığı tweet’in ardından gelişen olaylar sonucu borsanın iflası gerçekleşmişti. CZ şimdi ise kendine ait Twitter hesabından bir başka kripto para borsasını hedef aldı.

Binance CEO’su bir uyarı daha yaptı: Uzak durun

Kripto para borsası Kraken’in Kurucu Ortağı ve CEO’su Jesse Powell, mevcut piyasa koşullarına uyum sağlamak için işgücünü yaklaşık 1.100 kişi yani yüzde 30 oranında azalttıklarını açıkladı. Kraken, işten çıkarmadan etkilenen çalışanlara 16 haftalık taban ücret ödeyeceğini de açıkladı. Borsa tarafından yapılan bu duyurunun ardından Binance CEO’su isim vermese de bu konuyla ilgili konuştu.  Changpeng Zhao, işten çıkarmalar nedeniyle dolaylı olarak Kraken’i hedef alıyor gibi görünüyor. CZ, kullanıcıları, yüksek APY sunan ve işten çıkarmalar yapan borsalara dikkat etmeleri konusunda uyardı. CZ kısa süre sonra tweet’lerini sildi. Silinen tweet’te şu sözlere yer verilmişti:

Şu platformlara dikkat edin

1, yüksek yıllık faiz oranları sunan

ve/veya

2.İşten çıkarmalar yapan.

Risk yönetimini şimdi yapmazsanız, daha sonra ortaya çıkacak sonuçlar için başkalarını suçlamayın.

binance

Paylaştığı tweet’in arından bir kullanıcı, konu ile ilgili olarak CZ’ye tepki gösterdi. Birçok şirket için işten çıkarma süreçlerinin normal olduğunu savunan ve diğer kripto para borsaları hakkında ithamlarda bulunmanın hayal kırıklığı yarattığını söyleyen kullanıcıya CZ şu sözlerle cevap verdi:

İşten çıkarmaların kesinlikle bir sorun olduğunu söylemiyorum. Sadece risk yönetimi ilkeleri hakkında konuştum. Ayrıca, bir kurucu şirket risksiz anlamına gelmez. Her neyse, Kraken’e karşı falan değilim. Sadece söylüyorum. Eleştiriniz de makul.

Kripto para firmaları kripto kışında ayakta kalmak için işçi çıkarıyor

Kraken, kripto para kışının en son kurbanı olarak görülüyor, ancak sadece birkaç gün önce, Bölüm 11 İflas başvurusunda bulunan başka bir borsa olan BlockFi. Arjantin kripto borsası – Lemon Cash de kripto kışında hayatta kalmak için iş personelinin yaklaşık yüzde 38’ini işten çıkartmak zorunda kaldı. Merkeziyetsiz bir NFT protokolü olan Metaplex, geçen ay birkaç ekip üyesiyle yollarını ayırmak zorunda kaldı.14 Kasım’da yayınlanan bir CoinGecko raporuna göre, kripto sektörü, tüm teknoloji endüstrisinin yüzde 4’ünü oluşturan 4.695 işten çıkarma gördü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku