Bloomberg Açıkladı: Binance CEO'su CZ'nin Yeri Sarsılıyor!
Bloomberg Açıkladı: Binance CEO'su CZ'nin Yeri Sarsılıyor!

Bloomberg Açıkladı: Binance CEO’su CZ’nin Yeri Sarsılıyor! Kim Gelecek?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bloomberg News’e göre, dev kripto para borsası Binance Orta Doğu ve Kuzey Afrika’nın yeni başkanı Richard Teng, Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun potansiyel halefi olarak görülüyor. Yakın zamanlı bir sarsıntı ile beraber Changpeng Zhao, koltuğunu Richard Teng’e kaptırabilir! İşte detaylar…

Bloomberg raporu: Binance CEO’su CZ istifa edecek mi? Yerine kim gelecek?

Kripto para borsası Binance ve Changpeng Zhao, uzun bir süredir düzenleyicilerin baskısı altında bulunuyor. Birçok davaya konu olan Changpeng Zhao’nun yeri yavaş yavaş sarsılıyor gibi görünüyor. Konuya yakın kaynaklara göre, Changpeng Zhao’nun istifa etmesi halinde, Richard Teng genel müdürlük pozisyonunu almak için popüler bir aday olacak. Henüz Binance tarafından bir yorum gelmese de Twitter üzerinden birçok kişi Richard Teng’i destekliyor.

Binance CEO'sunun Desteklediği Altcoin'de Güvenlik Açığı!

ABD’li düzenleyiciler son aylarda Binance’in incelemesini artırdıkça, CEO’luk görevinde devir teslim daha da acil hale geldi. Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere daha önce, ABD Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu, Binance ve Changpeng Zhao’yu Mart ayı sonlarında türev düzenlemelerini ihlal ettikleri iddiasıyla ve onları “yapay” uyumlulukla suçlayarak dava etmişti. Bu ve birçok benzer davaya konu olan Changpeng Zhao için günler sayılı gibi görünüyor. Bloomberg News’in paylaştığı rapora göre, Richard Teng’in Singapur merkez bankası ve Abu Dabi Uluslararası Serbest Ticaret Bölgesi’ndeki üst düzey konumu, onu Binance’e düzenleyici zorluklarda rehberlik etmesi için ideal bir aday yapıyor.

Öte yandan Richard Teng’in profili ise oldukça donanımlı gözüküyor. Richard Teng’in LinkedIn profiline göre, 2007 yılına kadar 13 yıl Singapur Para Otoritesi’nde çalıştı. Ardından altı yıl Abu Dhabi Global Markets’te çalıştı. Özgeçmişi, Batı Avustralya Üniversitesi’nden uygulamalı finans alanında yüksek lisans derecesi gösteriyor. Bununla beraber Binance, diğer tüm merkezi kripto borsalarının toplamından daha fazla işlem gerçekleştirmeye devam ediyor, ancak konumu her zaman zorlayıcı oldu. En az dört ABD federal kurumu dev borsaya yönelik soruşturma yürütüyor veya ona karşı yaptırım davası açıyor. Bununla beraber Kanada ve Avustralya’daki düzenleyiciler şirketin işlerini gözden geçiriyor. Zhao’nun benimsediği ev olan ve geniş çapta serbest kripto merkezi olarak kabul edilen Dubai bile, Binance dahil olmak üzere lisans başvuru sahiplerinin incelemesini sıkılaştırdı.

Dev kripto para borsası incelemelerin hedefi oldu!

Bildiğiniz üzere 27 Mart’ta CFTC, kripto para borsası Binance ve Changpeng Zhao’yu inside-trading yapmak ve KYC (müşterinizi tanıyın) kontrollerinden kaçmakla suçlayan bir davada bir dizi şikayette bulundu. CFTC, Binance ve CZ’nin, önemli bir gelir elde etmek için önemli ABD ticari ilişkilerinden yararlanmalarına rağmen, ABD federal yasası kapsamındaki kayıt ve uyumluluk gerekliliklerini bilerek göz ardı ettiğini söyledi. İddialar arasında Binance’in kendi platformunda işlem yaptığı da vardı. Ayrıca CFTC, “yaklaşık 300” banka hesabının tamamı doğrudan veya dolaylı olarak Zhao’ya ait olduğunu belirtiyor.

Binance Bu 3 Altcoin İçin Delist Duyurusu Yaptı!

Ayrıca ABD Adalet Bakanlığı, platformunun Rusların ABD yaptırımlarından kaçmasına ve para transfer etmesine izin vermek için yasa dışı bir şekilde kullanılıp kullanılmadığını araştırıyor. Geçen hafta, dünyanın en büyük kripto para borsası da, bu sıkı piyasadan çıkışını duyurmasına rağmen Kanada, Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu ile bir anlaşmazlığa kilitlendi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bloomberg Açıkladı: Binance CEO’su CZ’nin Yeri Sarsılıyor! Kim Gelecek?