Uzmanlardan Şok İddia: Binance, BNB Fiyatını Manipüle Ediyor!

42

Kripto para piyasasında RipplePandaXRP olarak bilinen analist, Binance Coin (BNB) ile ilgili çarpıcı bir manipülasyon sorununu gündeme getirdi. Önde gelen birkaç kripto para birimi, küresel olarak devam eden yasaklardan ve kısıtlamalardan olumsuz etkileniyor. Bazı ülkeler, kripto paraları yasa dışı ilan ederken, bazıları belirli borsalara yasak getirdi. Tüm bu faktörler, kripto pazarında kayıplara yol açarak birçok kripto para birimi için değer kaybına neden oldu. Kripto para piyasasında devam eden bu kaotik ortama  rağmen BNB değerini korumayı başardı.

Binance Coin (BNB) piyasadaki yasaklama ve kısıtlamalardan etkilenmiyor mu?

Binance Coin, kripto para piyasasında ortaya çıkan yasaklardan ve kısıtlamalardan etkilenmediğinden, bu gelişme kripto topluluğunun üyeleri arasında olası manipülasyon sorusunu akıllara getirdi. RipplePandaXRP, bir tweet’te “yasaklamalara ve kısıtlamalara” rağmen BNB fiyatının neden düşmediğini sordu. Oldukça popüler olan analist, BNB’nin manipüle edilip edilmediğini sorguladı. Bu soruyu analist CryptoWhale şu şekilde yanıtladı:

Bence de. BNB’nin manipüle edilme olasılığı yüzde 99. Bu coin, fiyat manipülasyon olaylarına dahil olduğu kanıtlanmış Binance tarafından piyasaya sürüldü.

İşte Binance Coin'in Dev Yükselişi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yakın tarihli bir rapor, Binance’in BNB ‘white paper’ını “sessizce” değiştirdiğini ortaya koydu. Sonuç olarak rapor, Binance’in işlem hacimlerinin yüzde 99’unun gerçek olmadığına inanmak için birçok neden olduğunu açıklıyor. Rapora göre Binance, coin’lerin periyodik olarak yakılmasıyla ilgili BNB ‘white paper’ını düzenledi. Belge, sitenin üç aylık karının yüzde 20’sini BNB geri alımına taahhüt ettiğini ve ardından tokenlerin yakılarak imha edilmesinin ortadan kalktığını belirtiyor. Rapor, okuyuculara değişikliklerden önce ve sonra BNB white paper’ını karşılaştırmalarını tavsiye etti. Ayrıca bir Binance sözcüsü, borsanın her zaman olduğu gibi şirketin üç aylık karının yüzde 20’sine eşdeğer coin’leri yakacağını söyledi. Ancak, bu bilgi artık ‘white paper’da görünmüyor. Bu, Binance’i tokenleri istediği zaman yakmaya ve eskisi gibi yükümlülük altına sokmamaya bırakıyor.

BNB ve coin yakma işlemi!

Temmuz ayında Binance, planlandığı gibi 16. çeyrek BNB Coin yakma işlemini gerçekleştirdi. Binance CEO’su Changpeng Zhao şu açıklamayı yaptı:

Özetle; Binance tarafından yakılan miktar 1.296.728 BNB (390.855.150 USD). Kalan 16 milyon BNB’nin kilidi açıldı ve white paper’daki programa göre bir takım adresine taşındı. Binance ekibi, şimdiye kadar tek bir takım BNB’sini hiç kullanmadı veya satmadı, sadece yaktı.

Resmi duyuruda Binance ekibi, ek 5.163 BNB’nin “Pioneer Burn Programı aracılığıyla etkin bir şekilde yakıldığını” ekledi. BNB’nin üç ayda bir gerçekleşen yakılma işlemi, 100.000.000 BNB dolaşımdan çıkana kadar devam edecek. Mayıs ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 690 dolar’a ulaştıktan sonra, BNB şimdi 414 dolar’dan işlem görüyor. Piyasa değerine göre en büyük 5. kripto para olan Binance Coin, son 24 saatte yüzde 8’den fazla arttı. Kripto para birimi ayrıca 67 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine sahipt. BNB, 24 saatlik işlem hacminde yüzde 29.41 düşüş kaydetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Crypto-news-flash.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku