Bill Gates’den Bitcoin (BTC) Yorumu: Yatırım Yapılmalı mı?

101

Birçok ünlü ve teknoloji devinin Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerine yatırım yaptığını ve ortaklıklar kurduğunu biliyoruz. Bill Gates bu konulara karşı tutumu ile diğer herkesten ayrılıyor. Microsoft’un kurucusu Bill Gates, Bitcoin (BTC)’e özellikle “Elon Musk kadar paranız yoksa” yatırım yapılmaması gerektiğini düşünüyor.

Gates: Elon Musk kadar zengin değilseniz Bitcoin (BTC)’e yatırım yapmayın

Bill Gates, Tesla CEO’su Elon Musk kadar varlıklı kişilerin bir tweetinin bile volatiliteyi etkileyebileceğini söylüyor ve bu yüzden Bitcoin’e daha sakin yaklaştığını belirtiyor. Microsoft’un kurucusu Gates, Musk’ın tonlarca parası olduğunu ve Bitcoin’in yukarı veya aşağı eğilimlerinin kendisinde endişe yarattığını da takipçilerine iletti. Ayrıca ünlü milyarder, yeteri kadar varlığa sahip olmayan yatırımcıların, bu akımları takip etmesi sonucunda zararlı çıkabileceğini de ekliyor. Bir başka deyim ile Gates, eğer Musk kadar varlıklı bir yatırımcı değilseniz BTC yatırımı yapılmaması gerektiğini belirtiyor. Forbes raporlarına göre 233 milyar dolarlık net değeri ile dünyanın en zengin insanı olan Musk, BTC ve Dogecoin hayranı olmasıyla da tanınıyor.

Bu konuyla beraber Gates, kripto para birimlerinin düzenlemeye ihtiyacı olduğunu da ekledi. Gates, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin merkeziyetsiz olduklarını ve volatilite sahibi olmaları nedeniyle risk taşıdığının da altını çizdi.

“Kripto düzenlemeleri yakın zamanda geliyor”

Ünlü milyarder, dijital para birimleri için kendi vakıflarının da bir takım işlemler yaptığını ancak anonimliği kaldırarak işlemleri kim yaptığını görebildiğini iletiyor. Bütün bu söylediklerinin aksine Bill Gates, yardıma ihtiyacı olan ülkelere bağışlarda bulunurken ve büyük miktarda paraları transfer ederken kripto para birimlerinin ciddi derecede daha iyi bir yol olduğunu düşünüyor.

Daha önce kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz ve genel olarak bilindiği üzere Amerika Başkanı Biden, düzenlemeler için olumlu yanıt verdi ve yürütme emrini imzaladı. Bu yürütme emri ile beraber yatırımcıların korunması, finansal istikrar, yasadışı faaliyetlerin engellenmesi, Amerika’nın kripto piyasasında liderliği eline alması ve gelişen teknolojinin takip edilmesi planlanıyor. Ünlü uzmanlara göre altcoinler, dolandırıcılık açısından yüksek risk taşıyor ve yatırımcılar sıkça uyarılıyor. Bu ve türevi düzenlemelerle beraber bu faaliyetler de son bulabilir ve yatırımcılar rahat bir nefes alabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku