Savaşta Bitcoin (BTC) Riskli Bir Varlık Mı? Ünlü CEO Yanıtladı!

54

Michael Saylor, Bitcoin (BTC)’in bu kadar ilgi görmesinin en önemli nedeninin yalnızca 21 milyon token oluşturabilmesi olduğunu belirtti.

Saylor, Bitcoin (BTC)’i “büyülü” olarak tabir ediyor

Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşın etkileri hala devam ederken Bitcoin (BTC) çalkantılı fiyat hareketleri göstermeye devam ediyor. Yüksek miktarlarda BTC alımıyla sürekli gündeme gelen MicroStrategy CEO’su Michael Saylor ise BTC’nin kısıtlı sayıda oluşuyla riskten uzak bir varlık olduğunu düşünüyor. Konuyla ilgili MicroStrategy CEO’su Michael Saylor bir Tweet attı. Tweet ise şu şekilde;

Saylor, “Kıt sayıdaki varlıkların bir emtia veya menkul kıymete tercih edilir” görüşünü savunuyor ve Bitcoin (BTC)’in muhtemel olarak dünyada bilinen tek kıtlık olduğunu da belirtti. Gayrimenkul ve altın grubunu da dahil eden CEO, diğer her şeyin yeterli para ve zaman verildiğinde yeniden üretilebilir olduğunu belirtmekle beraber lider kripto para birimi BTC için “büyülü” tabirini de kullandı.

“Enflasyona karşı BTC, bir hedge görevi görüyor”

Bitcoin (BTC) fiyatı Ocak 2020’den şu ana kadar yüzde 420’nin üzerinde yükseliş yaşadı. Fakat bir süredir istirarsız bir şekilde hareket eden lider kripto para birimi yatırımcıları meraklandırıyor. Hisse senetleri ile güçlü bir korelasyona sahip olsa da birçok yatırımcı Bitcoin (BTC)’in enflasyona karşı bir hedge görevi gördüğünü savunuyor.

Bir diğer yandan Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşta her iki taraf için de ciddi bir sığınak görevi gören lider kripto para birimi, şüphesiz bu savaş ortamından en çok fayda gören varlık olabilir. Konuyla ilgili uzmanlar söz konusu savaş ortamının, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC)’in kullanıcılar arasında benimsenmesini artırabileceğini düşünüyor. Uzmanların görüşüne göre BTC için inanılmaz bir yükseliş yapması için gereken her türlü “hikaye” mevcut bulunuyor. Daha önce kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz üzere Bitcoin, son 7 günlük süreçte yüzde 10.3’lük değer kaybetti. Son 24 saatlik süreçte yüzde 6.4 değer kaybeden BTC, anlık olarak 39.435,62 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku