Bill Gates: Bitcoin e (BTC) Karşı Tarafsızım Ancak Paraların Dijitalleşmesini Destekliyorum

0 0

Microsoft kurucu ortağı ve milyarder Bill Gates Bitcoin (BTC) hakkında tarafsız bir görüşe sahip olduğunu ancak işlem maliyetlerini düşürmenin bir yolu olarak paranın dijitalleştirilmesini desteklediğini söyledi.

CNBC’den Squawk Box ile yaptığı röportajda konuşan Gates Bitcoin hakkında tarafsız bir görüşü olduğunu söyledi. Herhangi bir Bitcoine sahip olmadığını da ayrıca belirtti.

Kısa süre önce küresel iklim değişikliğinin önlenmesi üzerine bir kitap yayınlayan Gates Microsofttan ayrıldığından beri eşi Melinda ile birlikte Gates Vakfına liderlik ediyor. Gates vakfın anonimliği korumak yerine para ve suçlamaları tersine çevirme konusunda daha fazla şeffaflık yaratmaya çalıştığını açıkladı.

Gates Bitcoinin fiyat oynaklığının piyasalardaki çılgınlık  tarafından yönlendirildiğini ve kripto varlığın yörüngesini tahmin etmenin zor olacağını yorumladı.

Teknoloji milyarderinin son yorumu ise tam anlamıyla Bitcoinin evrimini temsil ediyor.

“Bitcoinin ne tarafa gideceğini tahmin etmem çok zor Mayıs 2018de doğum günü hediyesi olarak aldığım BTCleri hızla sattım.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku