BiLira Nedir? TRYB Coin Ne İşe Yarar?
BiLira Nedir? TRYB Coin Ne İşe Yarar?

BiLira Nedir? TRYB Coin Ne İşe Yarar?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BiLira, Türkiye’nin ilk Blockchain tabanlı stabil kripto para birimidir. Kriptoarena.com olarak Bu makalede “BiLira nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak proje hakkında merak edilen diğer konulara değineceğiz.

BiLira nedir? Ne işe yarar?

Ethereum ağı üzerinde Türk Lirası ile desteklenen ilk stabil kripto para birimi olan BiLira, değeri her zaman 1 Türk Lirasına eşittir. BiLira, 1 TL = 1 TRYB değerine sabitlenmiştir. Türk Lirası bakiyenizin dijital karşılığıdır. BiLira, her bir TRYB karşılığında banka hesaplarında reel Türk Lirası bakiyesi olup, böylece her piyasaya sürülen TRYB karşılığında 1 TL istikrarlı reel para birimi bulunmaktadır. Bu durum 1 TL ile 1 TRYB alabilmenizi sağlar. Ayrıca, 1 TRYB bakiyenizi her zaman 1 TL istikrarlı reel para birimine çevirebilmenizi sağlamaktadır. Proje, Türkiye’deki kripto para yatırımcılarını hedeflemektedir.

BiLira’nın temel özellikleri

  • Stabil para birimi: Blockchain üzerinde varlık olarak kabul edilen değerlerin alım-satım işlemleri için stabil bir para birimi olarak geliştirilmiştir.
  • Şeffaf: Fonların varlıklarını kanıtlamak için banka hesabındaki mevcutlar düzenli olarak denetlenir ve yayınlanır.
  • Yasal koruma: BiLira satın alıp, BiLira’larını Türk Lirası’na çevirmek isteyen herkesin KYC/AML kontrolünden geçmesi gerekir.
  • Türk Lirası ile desteklenen güvenli ve 1:1 parite: Her BiLira, her zaman 1 Türk Lirası ile teminatlandırılır. Bununla birlikte bahsi geçen teminat bankacılık ortakları tarafından güvenli şekilde saklanır.
  • Alım-satım kolaylığı: BiLira, ERC-20 Dijital Varlığı dünyanın her yerine dakikalar içinde gönderilebilir.
  • DeFi dünyasına katılım: BiLira varlığı ile kullanıcılar DeFi dünyasına adım atarlar. Buna göre, tüm dağıtık finans ürünlerini keşfedebilirler. Her türlü kripto varlığın alım satım işlemlerini güvenlik ve şeffaflık ilkesi içerisinde kolaylıkla yapabilirler.

TRYB coin nedir?

TRYB coin BiLira’in yerel tokenidir. BiLira, Ethereum Blockchain sistemine kurulu ERC-20 tabanlı bir stabil coindir. Bu ağ sayesinde BiLira bakiyeleri Blockchain üzerinden kendi cüzdanlarınıza çekebilirsiniz ve başka cüzdanlara transfer edebilirsiniz. Ayrıca, dünyanın her yerinde harcayabilirsiniz.

BiLira nasıl çalışır?

BiLira’nın çalışma prensibi oldukça basittir. BiLira almak isteyen kullanıcı, fonları bankaya havale eder, banka, işlemi teyit eder ve BiLira’ya bildirir. BiLira, kullanıcının bankaya yatırdığı Türk Lirası karşılığı kadar alıcının Ethereum cüzdanına ya da BiLira’nın listeli olduğu borsalardaki hesaba ait cüzdana TRYB aktarır. Kullanıcı BiLira’yı satmak istediğinde, çeviri işlemi için TRYB’lerini BiLira’nın belirttiği cüzdan adresine yollar. BiLira gelen TRYB’yi yok edip toplam arzı azaltır, bankaya bildirim yollar ve kullanıcıya fonları havale eder.

BiLira nedir? TRYB coin nasıl alınır?

BiLira şu anda az sayıda kripto para borsasında işlem görmektedir. Projeye yatırım yapmak isteyen kişiler, projenin işlem gördüğü borsalardan birinde hesap açmalıdır. BiLira’ün işlem gördüğü borsalar şu şekilde sıralanmaktadır: Bitget, MEXC, FTX, LATOKEN. Buna göre, projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılar, bu borsalardan birinde hesap açmalıdır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

BiLira Nedir? TRYB Coin Ne İşe Yarar?