BiLira, Bittrex Global de listelendi

0 1

ABD merkezli bir kripto para birimi borsası Global Bittrex Twitter aracılığıyla Türkiyenin fiat para birimi lirasıyla desteklenen ilk Stablecoin olan BiLirayı (TRYB) borsalarında listelediğini duyurdu. Duyuruda bugün itibariyle ERC-20 tokeninin ticarete açık olduğu bilgisine yer verildi.

Türkiyenin ilk Blockchain tabanlı Stablecoininin dolaşımda 2 milyon BiLira tokeni bulunuyor piyasa değerinin ise yaklaşık olarak 20 milyon dolar değerinde olduğu biliniyor. Dijital liranın Türk Lirası tarafından % 100 teminat altına alındığı ve Biliranın bankacılık ortakları tarafından da korunduğu söyleniyor.

Böylelikle Türk halkı bu fırsatı fiat para birimi için tokenlerini ve küresel olarak BiLira platformu aracılığıyla ağa aktarmak için kullanabilecek.

BiLira Mayıs ayında bir finansal teknoloji borsası olan Bitcoin Ticaret ve Menkul Kıymetler Borsasında (BTSE) listelendi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku