BHP, ilk blockchain tabanlı demir cevheri ticaretini gerçekleştirdi

0 1

BHP Group Pazartesi günü yaptığı açıklamada Kanadalı teknoloji firması MineHub tarafından oluşturulan bir platform kullanarak 14 milyon dolarlık ilk blockchain tabanlı ticaretini tamamladığını duyurdu.

Reutersin bir raporuna göre Minehub blockchain platformu sözleşme şartlarını dijital olarak işlemek belge alışverişinde bulunmak ve gerçek zamanlı kargo görünürlüğü sağlamak için kullanıldı.

Anlaşmayı BHP ve Baosteel olarak da bilinen Çin Baoshan Iron & Steelin bir iştiraki olan Çin Baowu Steel Group ve Çinin en büyük çelik üreticisi olarak iki kurum yürüttü.

BHP satış ve pazarlama görevlisi Michiel Hovers BHPnin teknolojiyi kullanmasının fiziki dokümantasyon süreçlerini kolaylaştırmaya yardımcı olmak için emtia ticareti sektörünü dijital hale getirme planının bir parçası olduğunu söyledi.

BHP ve Minehub ayrı açıklamalarda “blockchainin verimliliği ve şeffaflığı artıracağını” belirtti. Ancak yorumlar teknolojinin daha önce BHP tarafından kullanılıp kullanılmadığını belirtmedi.

Geçen ay Baosteele ilk yuan cinsinden demir cevheri ticaretinin tamamlanmasıyla BHP gelecekteki işlemler için blok zinciri araştırmaya devam edeceğini bildirdi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku