BHP, ilk blockchain tabanlı demir cevheri ticaretini gerçekleştirdi

Abone Ol
BHP, ilk blockchain tabanlı demir cevheri ticaretini gerçekleştirdi
Gökçe Hürata
 • 29 Haziran 2020
 • Yazar:

  BHP Group, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Kanadalı teknoloji firması MineHub tarafından oluşturulan bir platform kullanarak, 14 milyon dolarlık ilk blockchain tabanlı ticaretini tamamladığını duyurdu.

  Reuters'in bir raporuna göre, Minehub blockchain platformu, sözleşme şartlarını dijital olarak işlemek, belge alışverişinde bulunmak ve gerçek zamanlı kargo görünürlüğü sağlamak için kullanıldı.

  Anlaşmayı, BHP ve Baosteel olarak da bilinen Çin Baoshan Iron & Steel'in bir iştiraki olan Çin Baowu Steel Group ve Çin'in en büyük çelik üreticisi olarak iki kurum yürüttü.

  BHP satış ve pazarlama görevlisi Michiel Hovers, BHP'nin teknolojiyi kullanmasının, fiziki dokümantasyon süreçlerini kolaylaştırmaya yardımcı olmak için emtia ticareti sektörünü dijital hale getirme planının bir parçası olduğunu söyledi.

  BHP ve Minehub ayrı açıklamalarda "blockchain'in verimliliği ve şeffaflığı artıracağını" belirtti. Ancak yorumlar, teknolojinin daha önce BHP tarafından kullanılıp kullanılmadığını belirtmedi.

  Geçen ay, Baosteel'e ilk yuan cinsinden demir cevheri ticaretinin tamamlanmasıyla BHP, gelecekteki işlemler için blok zinciri araştırmaya devam edeceğini bildirdi.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Bhpgrup ile ilgili her şey

  BHP, ilk blockchain tabanlı demir cevheri ticaretini gerçekleştirdi

  BHP, ilk blockchain tabanlı demir cevheri ticaretini gerçekleştirdi

  BHP Group, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Kanadalı teknoloji firması MineHub tarafından oluşturulan bir platform kullanarak, 14 milyon dolarlık ilk blockchain tabanlı ticaretini ...

  • 29 Haziran 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.