Benfica, Online Mağazası için Kripto Ödeme Seçeneği Sunuyor

0 0

6 Haziran tarihli Verdict raporuna göre önde gelen Portekiz futbol kulübü Benfica ürünleri ve biletler için kripto para birimini kabul etti.

Rapora göre Benfica yeni ödeme seçeneğini sunmak için kripto servisi Utrust ile ortaklık kurdu. Taraftarlar ve müşteriler artık kulübün web sitesinde Utrust’un tokenı(UTK) veya  Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) kullanarak bilet ve ürünler alabilirler.

Utrust anlık olarak kriptodan fiata dönüşümleri destekleyerek Benficanın gelirlerini esasen doğrudan nakit olarak almasını sağlıyor. Basın bülteni bunu kulübün kripto para birimlerinin oynaklığı ile ilgili sorunlardan kaçınmasına izin verdiğini ve aynı zamanda güvenli işlemler yapmak için blockchain teknolojisini kullandığını açıklıyor.

Benfica’nın sosyal medyada 7 milyon civarında hayranının aktif olduğu ve dünya çapındaki toplam hayranların yaklaşık iki katı olduğu bildiriliyor. Benfica yeni kripto ödemeleri seçeneğiyle hayran kitlesini daha da büyütmeyi hedeflediğini yeni ödemeyi hayranlara online işlemlerde en ucuz en güvenli ve en hızlı seçenek olarak artırmayı hedeflediğini söyledi.

SL Benfica CEOsu Domingos Soares de Oliveira konu hakkında şu yorumu yaptı;

Artık destekçilerimizin çoğunun ilk önce dijital kullanıcılar olduğunu biliyoruz bu nedenle yeni teknolojilerin benimsenmesi ve destekçilerimize en iyi çevrimiçi deneyimi sunma konusunda öncü olmak istiyoruz. ”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku