Beklenen Altcoin Sezonu Yaklaşıyor mu?

0 145

Bu hafta kripto para piyasası genelde yeşin renge bürünürken, bazı büyük altcoin’ler son birkaç gün içinde yükseliş kaydetti. Binance borsasından gelen veriler, BNB’nin yüzde 15 arttığını, Ethereum’un yüzde 6 arttığını, Chiliz tokeninin bir anda yüzde 97 arttığını, DOT ve Cardano’nun her ikisi de yüzde 5’e yakın yükseldiğini gösteriyor.

Bitcoin  (BTC) hariç, kripto para piyasası, Şubat başından bu yana ilk kez 5 düz yeşil şamdana tanık oldu. Ve 5 Mart’tan beri yüzde 26 oranında bir artış meydana geldi. Bu eğilim artan bir yükseliş ivmesinin hız kazandığının göstergesiydi ve diğer ölçümler de benzer bir anlatıyı işaret ediyordu.

Weiss Crypto’ya göre, Bitcoin hariç, en iyi 50 kripto paranın derecelendirmesi grafiklerde 14.250’lik bir endeks kaydederek grafiklerde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bir önceki yüksek seviye 2 Şubat’ta 13.957 seviyesindeydi. Weiss Crypto derecelendirmesi, tanımlanmış bir projeksiyon modelinin fiyatının yanı sıra genel benimseme duyarlılığını da hesaba katar.

Altcoinlerin toplu olarak artmasıyla birlikte, gözler Ethereum’a çevrildi. Ethereum’un son zamanlarda Bitcoin’e göre küçük bir konumsal avantaj elde ettiği gözlemlendi.

NFT’lerin şu anda popüler olması ve büyük çoğunluğunun Ethereum blockchain’i üzerine inşa edildiği ticari bir sır değil. Chiliz, yukarıda belirtildiği gibi, mevcut NFT patlaması nedeniyle muazzam bir büyümeye tanık oldu. Ortak ACM tokenı (AC Milan tokenı), piyasaya sürüldükten bir saat sonra 6 milyon dolarlık gelir elde etmeyi başardı.

Uzun vadede, ETH / BTC muhtemelen önümüzdeki birkaç hafta içinde büyük bir altcoin rallisini tetikleyebilecek bir kırılmanın göstergesidir. Benzerlik şu anda yukarıda onaylanan Livermore birikim tablosundan alınmıştır. Daha önce piyasada Ethereum genişleyen Livermore birikimini takip ediyordu ve tekrarlanma olasılığı önemli.

Her iki grafik karşılaştırıldığında, önümüzdeki birkaç hafta içinde ETH / BTC’nin ralli moduna geçmesi  göz önünde bulundurulduğunda, önceden belirlenen hedef 0,064 civarındadır. Bu, ETH’nin değerini son derece ölçeklendirir ve diğer altcoinlerin toparlanmaları için geniş bir platform sağlar.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku