İngiliz Bankacılık Devi Barclays Binance Ödemelerini Yasakladı!
İngiliz Bankacılık Devi Barclays Binance Ödemelerini Yasakladı!

İngiliz Bankacılık Devi Barclays Binance Ödemelerini Yasakladı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İngiltere’deki kripto para karşıtlığı gün geçtikçe büyüyor. Özellikle ülkedeki bankalar, bu konuda müşterilerine yaptırım uygulamaya devam ediyor. Dev İngiliz bankası Barclays, müşterilerine kripto para borsası Binance’a banka ve kredi kartı ile yapılan ödemelerini bir sonraki duyuruya kadar durdurduğunu duyurdu. Binance, son zamanda çeşitli ülkelerde soruşturmalar geçiriyor.

Bankanın müşterileri yasağa büyük tepki gösterdi

HSBC ve TSB Loyds gibi ülkenin önde gelen bankalarından sonra, Barclays da kripto karşıtlığını yeni yasaklarla somutlaştırmaya başladı. Banka konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

Binance’e kredi ve banka kartı ile yaptığınız ödemeleri bir sonraki duyuruya kadar durdurduğumuzu bildirmek istedik. Tarafımızca alınan bu kararın paranızı güvende tutmayı amaçladığını bilmenizi isteriz. Daha fazla bilgi için lütfen çevrimiçi olarak FCA Binance’i arayın. Bu süreçte neden oluşabilecek aksaklıklar için özür dileriz.

Rekor Miktar: İngiltere 114 Milyon Sterlinlik Kripto Para Ele Geçirdi!
 

Bankanın müşteri hizmetleri ekibi, karardan memnun olmayan Binance kullanıcılarını, Finansal Davranış Otoritesinin web sitesine yönlendiriyor. Kararara tepki gösteren Bay Lee isimli banka ve Binance müşterisi tweeter’da şu ifadeyi paylaştı:

Sanırım  müşterinizden birisini kaybedeceksiniz. Bana paramı nereye harcayabileceğimi söyleyemezsiniz!

Yetkililer kripto paraların risklerini ele alan rehber rapor yayınladı

Bankanın sosyal medya hesap yöneticisi, Binance kullanıcılarını “Binance ve genel olarak kripto varlıklarına yatırım hakkında daha fazla bilgi” için Birleşik Krallık web sitesinin Mali Davranış Otoritesine yönlendiriyor. 26 Haziran’da FCA, tüketicileri Binance Markets Limited’in artık Birleşik Krallık’ta herhangi bir finansal faaliyet göstermesine izin verilmeyeceği konusunda uyardı. İngiliz düzenleyici otorite, kripto para birimine yatırım yapma konusunda bir de rehber bir metin yayınladı:

Kripto varlıklara veya kripto varlıklarla ilgili ürünlere yapılan yatırımlarda yüksek getiri vaat eden çevrimiçi ve sosyal medyadaki reklamlara karşı dikkatli olun… Bitcoin veya Ethereum gibi kripto varlıkları düzenlemesek de, belirli kripto varlık türevlerini (vadeli işlem sözleşmeleri, sözleşmeler gibi) düzenleriz. Fark ve seçenekler için) ve ayrıca ‘menkul kıymetler’ olarak değerlendireceğimiz kripto varlıklar için  daha fazla bilgi edinin.

Binance’a 6 ülkedede soruşturma açıldı!

Ancak Binance, 1 Temmuz’da yaptığı bir açıklamada kullanıcılara BML’nin ayrı bir ticari ve tüzel kişilik olduğunu ve FCA’nın ihtiyati tedbir kararının Binance.com’un Birleşik Krallık’ta ikamet eden kişilerle iş yapmasını engellemediğini açıkladı. FCA’nın uyarıları diğer İngiltere bankalarını da korkuttu. İngiliz Monzo ve Starling Banks’in de Binance ve diğer kripto borsalarına yapılan ödemeleri engellemeye başladığı bildirildi. FCA ve Barclays’in Birleşik Krallık’taki Binance’ın faaliyetlerine ambargoları, kurucu Changpeng Zhou’nun likidite piyasasına karşı alınan bir dizi düzenleyici eylemin sonuncusu.

Kripto borsası ayrıca son zamanlarda Tayland, Caymans adaları, Kanada, Japonya ve Amerika Birleşik Devletleri’nde yeni düzenleyici engellerle karşı karşıya kaldı. Binance Coin (BNB), an itibariyle 300 doların biraz altında işlem görüyordu, son 30 gün için yaklaşık yüzde24 düştü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

İngiliz Bankacılık Devi Barclays Binance Ödemelerini Yasakladı!

Yorumlar kapalı.