BARCLAYS ANALİSTİ: FACEBOOK UN KRİPTO PARASI 19 MİLYAR DOLAR GELİR ELDE EDEBİLİR

0 0

CNBCnin bildirimine göre dünyanın en büyük firmalarından ve sosyal medya devlerinden biri olan Facebook’un kendi geliştireceği dijital para önümüzdeki iki yıl içerisinde toplamda 19 milyar dolardan daha fazla gelir elde edebilir.

Barclays analistlerinden Ross Sandler Facebook’un dijital parası hakkında bir araştırma yaptı. Bununla beraber Google Play istatistiklerini göz önünde bulunduran Sandler Google’ın bu uygulamadan kullanıcı başına yaklaşık 6 dolar kazandığını söylüyor. Sandler bu konuda;

Yalnızca bu gelir akışını oluşturması Facebooka karşı bakışımızı tamamen değiştirebilir. Reklamların dışında gelir akışları oluşturma girişimleri özellikle kullanıcı gizliliğini kötüye kullanmayanlar Facebook’un hissedarları tarafından iyi karşılacaktır. ”

Facebook ve Google reklam konusunda en büyük firmalar durumunda.
Cambirdge Analytica olayı Facebook açısından hala akıllardaki yerini koruyor. Bununla birlikte kullanıcı büyümesi etkileyici bir oranda devam etmekte. Şirketin platformlarında dünyanın yaklaşık yarısı var.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku