Yeni Altcoin Balinaların Gözdesi Oldu: Rekor Kırıyor!
Yeni Altcoin Balinaların Gözdesi Oldu: Rekor Kırıyor!

Balinalar Bitcoin ve 2 Altcoin’den Biriktiriyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

WhaleStats verilerine göre, son saatlerde balinalar, kripto piyasası düştükçe Bitcoin, Ethereum, Shiba Inu ve Chainlink gibi kripto para birimlerini satın alıyor. Bunlara ek olarak lider kripto para birimi bugün erken saatlerde bir süreliğine 42.000 doların üzerine çıkarken yatırımcılar son iki gün içinde rahat bir nefes aldı. Birçok kripto varlığı etkileyici kazançlar sergilediği için altcoin’ler de Bitcoin (BTC)’le birlikte yükseldi.

WhaleStats’e göre balinalar Bitcoin’in yanı sıra ETH ve SHIB alıyor

Blockchain veri izleyicisi WhaleStats tarafından daha önceden bildirilen Bitcoin, Ethereum ve Chainlink alımını içeren farklı işlemlere rağmen, analiz platformu en son BTC işleminin, 1.500 BTC veya 58.896,000 dolar değerinde bir FTM balinasının işlemi olduğunu ortaya koyuyor. Başka bir balina 550 ETH veya 1.493,921 dolar satın almıştı. Ayrıca WhaleStats tarafından ortaya konan verilere göre Ethereum son 24 saat içinde en çok satın alınan token’lardan biri olarak görünüyor. IntoTheBlock verilerine göreyse, Shiba Inu balinaları, büyük işlemlerin sayısı yüzde 82 arttığı için son 24 saat içinde daha aktif hale geldi.

Piyasa uzmanlarına göre büyük işlemlerdeki ani artışlar, genellikle, satın alan veya satan kurumsal oyuncular veya balinalar arasındaki yüksek aktiviteye işaret ediyor. WhaleStats, Bitcoin (BTC)’in yanı sıra bu yatırımcı kategorisinin ortalama SHIB bakiyesinde yüzde 178,87’lik bir artış bildirdiğinden, ilk 100 Shiba Inu sahibi de portföylerini artırdı. Portföylerinin ortalama SHIB değeri de 180,48 oranında büyüme kaydediyor. Hem hacim hem de aktif adresler, son 24 saat içinde yüzde 880, yüzde 18,18 oranında artarak sağlıklı ölçümler gösterdi.

Bitcoin ve genel kripto piyasası düşüşleri

Lider kripto para birimi BTC günün erken saatlerinde aniden 42 bin dolar seviyelerinden 38 bin dolar seviyesine düştüğü için kripto piyasasında toplam 211 milyon dolar değerinde uzun pozisyon tasfiye edildi. Bitcoin (BTC) 24 saatlik yüzde 7,5’lik bir düşüşle düşerken, ağındaki tasfiyelerin değeri son 24 yılda saat 68,55 milyon dolara yükseldi. Elde edilen verilere göre Ethereum (ETH) vadeli işlemlerinde aynı zaman diliminde 50,57 milyon dolarlık kayıp vardı.

Coinglass analitik aracından elde edilen verilere göre, kripto fiyatlarında daha fazla artış olacağına bahis yapan toplam 59.945 trader tasfiyeler nedeniyle büyük bir zarar kaydetti. Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz üzere altcoin’lerin çoğu, yüzde 2 ile yüzde 7 arasında değişen kayıplar kaydetti. Bunların yanı sıra Bitcoin, yazım sırasında son bir haftada yüzde 8,13 ve son 24 saatte yüzde 7,55 oranında düşüş kaydederek 39.143,99 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Balinalar Bitcoin ve 2 Altcoin’den Biriktiriyor