Bakkt, vadeli işlem lansman tarihini duyurdu

0 0

Bakkt Amerika Birleşik Devletlerinde günlük ve aylık vadeli işlemlere ilişkin öngörülmekte olan platformunun 16 Ağustos tarihli bir blog yazısında açıklanacağını duyurdu. Gerekli düzenleyicilerden onay alan lansman 23 Eylülde yapılacak.

Bakkt’ın fiziki olarak sağladığı vadeli işlemler çok büyük bir beklenti konusu olmuş ve şirket ilk olarak Ağustos 2018deki lansmanını uyumluluk sorunları nedeniyle tekrarlanan gecikmelere maruz kalmadan önce ilan etmişti.

Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonunu (CFTC) karşılamak sürecin zorlu olacağının bir kanıtıydı.

Şirket Cointelegraphın o sırada bildirdiği gibi 22 Temmuzda ciddi bir şekilde test etmeye başladı.
Duyuruya göre Bakkt New York ve Chicago’da Amerika vadeli işlem piyasası için kritik şehirler olarak sayısız etkinliğe ev sahipliği yaptı.

Ayrıca CFTCnin düzenleyicileri ile Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile de bizzat masaya oturdular.

Bakkt vadeli işlem sözleşmelerini sağlamak için Intercontinental Exchange Vadeli İşlemleri ABD ile ve Intercontinental Exchange Net ABD ile ortak olacak.

Kurumsal hizmetler ve saklama kriptoda büyüyen bir pazar olmuştur ve büyük ABD kripto para borsası olan Coinbase dün gece Xapo’nun kurumlarının saklama hizmeti altına alınma operasyonlarına eklendiğini duyurdu.

Duyurunun ardından Coinbase CEOsu Brian Armstrong kripto para hizmetleri için kurumsal müşterilerin ana yükselişini şöyle ifade etti:

“Kurumların kripto para kullanıp kullanmayacakları 12 ay önce açık bir soruydu. Bence şimdi cevabını artık bildiğimiz bir soru var karşımızda.. Haftada 200-400 milyon dolarlık yeni kripto para mevduatının kurumsal müşterilerden geldiğini görüyoruz. ”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku