featured
Baby Doge Coin Rekor Tazeledi: SHIB’in Pabucu Dama mi Atılıyor?

Baby Doge Coin Rekor Tazeledi: SHIB’in Pabucu Dama mı Atılıyor?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2021 yılı sağladığı kazançlarla birlikte yatırımcıların yüzünü güldürmüştü. Şanslı yatırımcılar çoğu, astronomik kazançlar sağladılar ve milyoner  oldular. Yatırımcılar 2022 yılında da benzer kazançlar sağlayabilecekleri altcoin projelerini araştırmaya başladılar. Kriptoarena.com olarak, 2022 yılında yüksek kazançlar sağlayacağı düşünülen Dogecoin (DOGE), Shiba Inu (SHIB) ve Baby Doge Coin (BabyDoge)’i inceleyeceğiz. 

 Bu altcoin projeleri 2021 yılında  yatırımcılarını milyoner yaptı

İncelememize DOGE ile başlayacağız. Tesla Motors’un CEO’su Elon Musk’ın, Dogecoin’in en büyük destekçisi olarak biliniyor. 2019 yılından beri DOGE hakkında tweet atan Elon Musk’ın tweetlerini takip eden kripto meraklılarının çoğu 2021 yılında yüksek kazançlar sağladı. Yatırımcılar DOGE’nin 1 dolar seviyelerine ulaşacağına inanıyordu, ancak ne yazık ki fiyat, 08 Mayıs 2021’de kaydedilen tüm zamanların en yüksek (ATH) seviyesi olan 0,7376 dolardan keskin bir düşüş yaşadı. Tüm bu gelişmelerin ardından14 Ocak’ta Elon Musk, Tesla’sının artık bir ödeme yöntemi olarak Dogecoin’i kabul ettiğini doğruladı. İşte Elon Musk’ın  Dogecoin’i destekleyen ilk tweet’i: 

 İnceleyeceğimiz bir diğer meme altcoin, Shiba Inu. Kendisini “Dogecoin Katili” olarak nitelendiren SHIB. DOGE’nin keskin bir düşüş yaşadığı 8 Mayıs günü yatırımcıalr, DOGE’deki yatırımlarını geri çektiler ve yüksek kazanç fırsatını kaçırmak istemedikleri için SHIB toplamaya başladılar ve sonuç olarak SHIB fiyatları çılgın bir patlama yaşadı.  Shiba Inu başlarda şaka olarak başladı ama artık şaka değil. Dogecoin’den farklı olarak, SHIB tokeninin arkasındaki ekip, SHIB ekosisteminin büyümesi ve SHIB topluluğu için geliştirme çalışmaları konusunda ciddi.  Shiba Inu’nun ekibi şu anda bir Avustralya Şirketi olan Playside Studios ile Activision’ın eski Başkan Yardımcısı William Volk’un gözetiminde ”Çok Oyunculu Tahsil Edilebilir Kart Oyunu” üzerinde çalışıyor. 

 Son dönemin gözde meme altcoin’i Baby Doge Coin

Son olarak inceleyeceğimiz altcoin Baby Doge. Son dönemin gözdelerinden olan meme altcoin, yüksek kazanç sağlamak isteyen yatırımcıların yeni adresi. Coinmarketcap verilerine göre Babydoge, 2022’nin ilk on gününde yüzde 143’lük sıçrama yaparak potansiyelini yakın zamanda kanıtladı. Yıla 0,000000001903 dolar seviyelerinden başlayan Baby Doge, sadece 127 günde yüzde 230 artarak 0,000000006037 dolara yükseldi . Yeni yıl 2022, genel kripto piyasası için korkunç bir şekilde başladı. Yine de BabyDoge, hızlanmayı başardı ve piyasadaki düşüş trendini alt üst etti.

Baby Doge Coin, tokenin arkasındaki ekibin, 2 Ocak’ta 5 Katrilyon Baby Doge Coin yakılmasının ardından yatırımcıların dikkatini çekti. Sonrasomda BabyDoge cüzdan sayısı açısından SHIB’i geride bıraktı. 10 Ocak’taki bu haberin ardından BabyDoge, ilk 1000 cüzdan arasında en çok işlem gören token oldu. Baby DogeCoin ayrıca Shiba Inu’nun toplam cüzdan sayısını da değiştirdi. Babydoge’nin 1.2 milyon yatırımcısı varken, SHIB 1.140.000’den fazla yatırımcısı bulunuyor.  Baby Doge Coin’in şu anda muazzam kazançlar sağladığına şüphe yok, ancak tarihe baktığımızda, hangi kripto para birimini kovaladığınızın veya hangi amaçla kullandığınızın bir önemi olmadığı sonucuna varıyoruz. Yatırım yapmadan önce, her zaman araştırmanızı yapın, çünkü bu tür meme coin’ler genellikle büyük kazançlar sağladığı gibi, büyük kayıplar da yaşatabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

 

Baby Doge Coin Rekor Tazeledi: SHIB’in Pabucu Dama mı Atılıyor?