Avusturya Bu Sebepten Ötürü Daha Katı Bir Kripro Para Düzenlemesi Getirmeyi Planlıyor

0 2

 Bloombergin Cuma günkü bir raporuna göre Avusturya Finans Piyasaları Kurumu ülkede rapor edilen tüm mali dolandırıcılıkların yüzde 60ından fazlasının kripto ticaret ürünlerini içerdiğini açıkladı.

Kurum bu kripto para dolandırıcılarının potansiyel kurbanlara sahte tekliflerinin reklamını yapmak için Telegram ve TikTok gibi sosyal medya platformlarını kullandığını söyledi.

Yetkili Klaus Grubelnik dolandırıcılığı amaçlayan bu yatırım faaliyetlerinin tehdidini azaltmak için daha katı kripto düzenlemelerine ihtiyaç duyulduğunu bildirdi ve şunları ekledi:

İvedi olarak daha katı bir düzenlemeye ihtiyaç olduğunu görüyoruz. Hisse senetleri ve altını içeren sahtekarlık olayları hep vardı ve bu dolandırıcılıklar artık popüler olması nedeniyle dijital varlıklara kayıyor. “

2020deki kripto dolandırıcılığı sayısındaki artış geçen yıl koronavirüs salgınının başlangıcından sonra yükselmeye başlayan kripto para birimlerindeki genel artışla bağlantılı olabilir.

2018de Avusturya maliye bakanı Hartwig Löger kara para aklamayla mücadele için Avrupa Birliğine kripto para düzenlemeleri çağrısında bulundu.

Lögerin açıklamaları yatırımcıalrdan 12 binden fazla Bitcoin çalan Optioment Bitcoin piramidi vakasının ortaya çıkarılmasından sonra gelmişti.

Ülkede Kripto Para Birimleri ve Blockchain Kullanımı Giderek Yaygınlaşıyor

Avusturyada bildirilen kripto dolandırıcılık vakalarındaki belirgin artışa rağmen ülkedeki geleneksel borsalar hala dijital varlık yatırımının benimsenmesini ve yaygınlaşmasını artırmak için önemli bir rol oynuyor.

Viyana Menkul Kıymetler Borsası gibi platformlar düzenleyicilerin henüz kripto borsasında işlem gören fonların alım satımına izin vermediği Amerika Birleşik Devletlerindeki durumdan belirgin bir şekilde farklı olarak çeşitli kripto borsasında işlem gören ürünleri listeledi.

Düzenlenmiş ticaretin yanı sıra kripto ödemeleri ülkenin en büyük mobil ağ operatörlerinden biri olan ve Temmuz 2020de kripto para birimi ödeme seçeneği sunan A1 Payment ile Avusturyada da bir sıçrama yaşıyor.

Blockchainin benimsenmesi konusuna gelince Iota Vakfı dağıtılmış defter teknolojilerindeki araştırma faaliyetlerini keşfetmek için Kasım 2020de Viyana Teknoloji Üniversitesi ile ortaklık kurdu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku