Avustralyalı Dev Şirketten Çarpıcı Bitcoin ve ETH Hamlesi!

1.277

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH), son zamanlarda yaygın olarak benimsenen iki kripto para birimidir. Bu benimsenme, kurumsal yatırımcıların bunları portföylerinin bir parçası olarak almasıyla başladı.

Kripto paralarla lüks araba ödemesi yapılabilecek

Avustralya, küresel olarak en kripto dostu ülkelerden biri olarak kabul edilmektedir ve kripto para biimlerinin benimsenmesini kolaylaştırmaya yardımcı olmuştur. Avustralya’da kripto için en son ana akım benimsemelerden biri, Avustralyalıların Bitcoin, Ethereum veya CoinSpot’taki diğer 30 kripto para birimini kullanarak Porsche gibi lüks arabalar için ödeme yapma olasılığıdır. Bu, Avustralya’nın önde gelen kripto borsası CoinSpot ile Melbourne merkezli lüks otomobil perakendecisi Dutton Garage arasındaki ortaklık sayesinde mümkün oldu. Müşteriler artık lüks arabalar için kısmen veya tamamen kripto ile ödeme yapabilirler. Dutton Group baş teknoloji sorumlusu Juv Jayaram konu ile ilgili şunları söyeledi:

CoinSpot ile çalışmak, müşterilerimizin kripto yatırımlarına erişmelerini ve bizimle sorunsuz ve şeffaf bir şekilde işlem yapmalarını sağladı.

Avustralyalı Dev Şirketten Çarpıcı Bitcoin ve ETH Hamlesi!

Ürün ve hizmet satın almak için Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimlerinin kullanılması, kripto para benimsenmesini teşvik etmenin önemli bir yoludur. CoinSpot’un Dutton Garage ile ortaklığı, kripto para birimlerinin kullanımını ve benimsenmesini teşvik ederek faydasını artırmada rol oynuyor. CoinSpot Baş Ürün Sorumlusu Gary Howells konu ile ilgili yaptığı konuşmada şunları belirtti:

Avustralyalılar kripto yatırımlarında değer bulmanın daha fazla yolunu aramaya devam ederken, CoinSpot’un Dutton Garage ile ortaklığı, kripto kullanımını genişletme taahhüdümüzü sembolize ediyor. Web 3.0 ile kripto para birimleri ile ya da  CoinSpot’un NFT pazarı aracılığıyla bir Bored Ape NFT veya Bitcoin ile bir Porsche 911 satın alması yasal hale geliyor.

Tesla daha önce bitcoin ile ödeme kabul edeceğini açıklamıştı

Dutton garajından araba satın almak isteyen müşteriler, ödemeler için kripto kullanmayı talep edebilir ve şirket ortakları, özel CoinSpot Hesap Yöneticilerini kullanarak işlemi kolaylaştıracaktır. Dutton Garage, ödeme için kripto kullanımını benimseyen ilk lüks otomobil perakendecisi değil. Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi, elektrikli otomobil üreticisi Tesla, çevresel kaygılar nedeniyle kısa süre de olsa, malları için ödeme olarak Bitcoin’i de benimsedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Daha yakın zamanlarda ise, Elon Musk, Tesla’nın bazı ürünleri için ödeme olarak DOGE kullanmayı onayladı. Bunlar, kripto para birimlerini günlük yaşam için kullanışlı hale getirmede uzun bir yol kat ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak thecryptobasic
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku