AVUSTRALYA NIN İLK “DİJİTAL PARA BİRİMİ KENTİ”, TURİZMİ GÜÇLENDİRMEK İÇİN BİTCOİN İ KABUL ETTİ

0 1

Avustralya sahil kasabası Agnes Water uluslararası dijital meraklı gezginleri çekmek amacıyla endüstri ve turizmi canlandırmak için ülkenin ilk dijital para kasabasıdır.Konaklama tesisleri tur operatörleri restoranlar ve hatta Agnes Waterdaki yerel pub da dahil olmak üzere 30un üzerinde yerel işletme artık sadece  kripto para kabul ediyor.Avustralyanın İlk Dijital Döviz Kasabası olan Agnes Water-1770e hoş geldiniz konukları Bitcoin Bitcoin cash NEM Litecoin ve Ethereum gibi kripto paraların bulunduğu bir pano karşılıyor.

Sahil kasabasının kripto ödemelerini benimseme girişimi yerel emlakçı Gordon Christianın bir müşteriden Bitcoin ödemesinin nasıl yapılacağını inceledikten sonra kripto para kabul etmeye başlamasıyla başlıyor.Daha sonra Christianın ilgisi Agnes Waterdan beş saatlik bir mesafede bulunan Brisbane Uluslararası Havalimanının bir dizi perakende mağazasında kripto para kabul etmeye başladığını öğrendiğinde daha da ilerledi.

Gordon açıklamasındaFikri yerel işletmelere satmak zor değildi.Baştan aşağı başladık bir çift işletmeyle paylaştık.Başlangıçta10 şirketimiz vardı daha sonra hadi daha fazlası için gidelim dedik

Yerel turizm işletmecisi Arty Cipak ise Eğer kripto turistleri şehre getirmek için için işe yarıyorsa bunu yapındiye ekledi.

Tatil köyleri sırt çanta kuruluşları tur şirketleri ve lokantalar da dahil olmak üzere 31 yerel işletme şu anda TravelbyBit tarafından geliştirilen bir satış noktası uygulamasıyla kripto ödemelerini kabul ediyor.

TravelbyBit CEOsu Caleb Yeoh;

Dünyanın dört bir yanında seyahat ederseniz birden fazla para birimi ile uğraşmak zorunda kalırsınız döviz kuru kafa karıştırıcı olabilir bazen de ATMleri bulmak için uğraşırsınız ve bazen para değiştiriciler tarafından dolandırılırsınız.Bitcoin gibi global para ile seyahat etmek anlamldır.diye açıklıyor.

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku