Avrupanın En Büyük Altıncı Bankası da Kripto Paralar İçin Kolları Sıvadı

0 0

Dünya Ekonomik Forumunun “Kripto Ne İşe Yarar: Kripto Para Birimi Kullanım Durumlarına Genel Bakış” başlıklı Aralık raporu Deutsche Banktan kripto para saklama planları hakkında ayrıntılar sunuyor.

CoinDeskin bugün dikkat çektiği rapor dev bankanın ürün yelpazesini genişletme arzusunu gösteriyor.

Önerilen “dijital varlık saklama platformu” dört aşamadan oluşuyor

Birinci aşama “varlık yöneticileri aile ofisleri şirketler ve dijital fonlar gibi kurumsal yatırımcılara” saklama hizmeti sağlamak. İkinci aşama ise komisyoncular ve borsalar aracılığıyla alım satıma izin vererek kripto tutmanın ötesine geçecek.

Sonraki aşamalarda Deutsche Bank vergi muhasebesi blockchain platformlarında tokenları stake etme ve ardından nihayetinde alım satım ve token ihraçlarına kadar hizmetler ekleyecek.

Bankalar Harekete Geçti

 ABDnin en eski bankası BNY Mellon müşteriler için Bitcoin saklama hizmetne başlayacağını söyledi. Banka varlık yöneticileri adına Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin sorumluluğunu almayı planlıyor.

MicroStrategy Square ve Tesla gibi şirketler bilançolarına BTC koymaya başladıkça Bitcoinin fiyatı 11 ay öncesine göre yüzde 1.000 artışla 45 bin ila 50 bin dolar arasına yükseldi. Büyük bankalar kripto para piyasasında artan kurumsal ve perakende ilgiden yararlanmak için hızla harekete geçtiler.

Deutsche Bank bu planına dair büyük bir açıklama yapmasa da son dakika haberleri piyasaları yukarı çekmeye devam edebilir. Deutsche Bank 1.5 trilyon dolarlık varlıkla dünyanın 21 ve Avrupanın 6ncı büyük bankasıdır.

Belgeye göre “Banka başvuru işlemlerini tamamladı ve bir pilot girişim için küresel müşteri ilgisini araştırırken 2021de minimum uygulanabilir bir ürün hedefliyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku