Artık Antigua ve Barbuda Vatandaşlığınızı Bitcoin ile Satın Alabilirsiniz

0 0

100.000 ABD Doları tutarında bir yatırımla bir Antigua ve Barbuda vatandaşı olabiliyorsunuz.Buda 12 bitcoin demek.

Bu Antigua ve Barbuda Vatandaşlık Yatırım Programı Yasasının ülkenin parlamentosunun ödemelerin bitcoin ve diğer kripto para birimlerini kullanarak yapılmasına izin vermesinin ardından gerçekleşti.Karar ülkenin Başbakanı ve Maliye ve Kurumsal Yönetim ve Kamu-Özel Ortaklıkları Bakanı Sayın Hon. Gaston Browne tarafından açıklandı.Karar kripto parası olan vatandaşlık arayanlar için yapılmıştır.Ve bu ödeme yöntemini ekleyerek program dünyanın her yerinden daha fazla insanı çekebilecek.

Hon yaptığı açıklamada Gerçek şu ki pazarınızı genişletiyor çünkü vatandaşlığımızı almaya istekli olabilecek ancak sadece kripto para cinsinden ödeme yapacak çok sayıda kripto para birimi yatırımcısı var.Eğer kripto para birimini kabul etmezsen o pazardan tam anlamıyla dışlanıyorsun

Kripto para cinsinden yapılan ödemeler volatiliteden kaynaklanabilecek zararları önlemek için günlük olarak ABD dolarına çevriliyor.

Yatırım veya Katkı

Yatırım Programı Yasası ile Antigua ve Barbuda Vatandaşlığı aracılığıyla vatandaşlığa hak kazanabilmek için bireyler ya 400.000 ABD Doları ile 15 milyon ABD Doları arasında değişen ülke miktarlarına yatırım yapmayı seçebilir ya da ülkenin Ulusal Kalkınma Fonuna toplam 100.000 ABD Doları tutarında bir katkı yapabilirler.Ek tutarlar bir kişinin sahip olduğu birey sayısına  göre ödenmek zorundadır.

Batı Hint Adaları adası devleti kripto dostu bir ortam yaratmayı amaçlayan çeşitli çabalar başlattı.Örneğin geçtiğimiz yıl nisan ayında ülkenin başsavcısı hükümet tarafından bitcoin kullanımı için devlet hizmetlerinin ödenmesine izin verecek mevzuat taslağı hazırlaması talimatı verildi.

Ülkenin Görüntüsünü İyileştirin

Ülkenin Dışişleri Uluslararası Ticaret ve Göçmenlik Bakanı Everly Paul Chet GreeneBlockchainin değişmez doğasının işlemlerin izlenmesi için izin verdiğini ve böylece ada devletinin bir vergi cenneti olarak itibarını yumuşatmaya hizmet edeceğini iddia etmiştir.Gelişmekte olan finans sektörü ve büyük bir internet oyun endüstrisi nedeniyle ada devleti kara para aklama ve diğer mali suçlara özellikle duyarlı olarak görülmüştür.Greene ayrıca hükümet hizmetlerinin bitcoin kullanımı için ödenmesine izin verilmesinin Antigua & Barbuda’nın bölgedeki ününü güçlendireceğini iddia etti.

Antigua ve Barbuda’da her zaman yeni gelişmelerin önü ve merkezi olduğumuzu biliyoruz.Karayiplerde lider ve trend belirleyicileriz ”dedi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku