ARJANTİN’İN DEVLET TOPLU TAŞIMA KARTI SUBE, BITCOIN I KABUL ETTİ

0 0

Arjantin devlet toplu taşıma kartı SUBEye (Sistema Único de Boleto Electrónico) artık Bitcoin (BTC) kullanılarak kredi eklenebilecek. SUBE kartlarına para ekleme platformu olan Alto Viaje işletmelere blok zinciri odaklı finansal hizmetler sağlayan Bitex ile ortaklık kurdu.

Ortaklık sonucunda SUBE kartı artık Alto Viaje’nin web sitesi üzerinden BTC kullanılarak finanse edilebilir.

Bitexte CMO olan Manuel Beaudroit tren otobüs ve metro ile seyahat etmek için kullanılabilecek SUBEnin Arjantindeki 37 bölgede yedi milyondan fazla kişi tarafından kullanıldığını söyledi. Alto Viajenin daha önce Arjantinli bir dijital ödeme sistemi olan PayPal ve Rapipago ile çalıştığını açıkladı. Beaudroit ortaklığın temel amacının insanlara “Bitcoin gibi böyle bir devrimci teknolojiye” daha geniş bir erişim sağlamak olduğunu açıkladı.

SUBEnin arkasındaki teknoloji sağlayıcısı ülkenin ulusal bankası olan Banco de la Nación Argentinaın bir yan kuruluşu olan Arjantinin Nacion Servicios S.A.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku