ANTHONY POMPLİANO: BİTCOİN İNİN 2.000 İLE 3.000 DOLAR ARASINA İNME ŞANSI VAR

0 0

Morgan Creek Digitalin kurucusu Anthony Pompliano Bitcoinin zirve seviyesinden yüzde 85 oranında aşağı ineceğini iddia etti.

Yatırım şirketi Morgan Creek Digital’in kurucusu olan Anthony Pompliano CNBC’ye verdiği demeçte Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesinden %85 aşağı ineceğine inandığını söyledi. Bitcoin‘in genel kullanımına değinen Pompliano lider kripto para birimi için fiyat tahmininde de bulundu. İlk olarak Bitcoin’in %80 ve üzerinde iki düşüş daha yaşadığını belirten Pomp mevcut düşüşün 20.000 dolar seviyesinden hesaplandığında %85 oranına tekabül ettiğini ve fiyatın da 3.000 dolara ineceğini vurguladı. Bitcoin’in geçtiğimiz Cumartesi ve Pazar günü 3.000 dolara yaklaştığını ancak henüz oraya ulaşamadığını da vurgulayan Pomp geçen yıl yaşanan 20.000 dolarlık fiyatın ise aşırı olduğuna değindi. Bunun yanı sıra Bitcoin hakkında hatırlanması gereken üç unsur olduğunu ifade etti ve ekledi:

”Bu bir işlem yapma katmanı. Bu konuda dünyanın en güvenli olanı ve bir değere sahip olması gerekiyor. Sıfır değerine inemez. Bu son 10 yılın en iyi performans gösteren varlık sınıfı ve SP Dow Nasdaq gibilerini bile geride bıraktı. Bitcoin 17 Aralık’ta aşırı değerlendi ve bu yıl alıcılardan daha fazla satıcı var. Bu yüzden fiyat düşüyor. Ama hatırlamanız gereken üç şey var. Birincisi bu bir işlem mutabakatı katmanı. Dünyanın en güvenlisi. Değeri sıfır olamaz. İkincisi son on yılda en iyi performansı gösteren varlık sınıfı. En uzun boğa koşusunda S&P Dow ve Nasdaq’tan daha iyi bir performans gösterdi. Ayrıca bu süre zarfında iki %80’lik düşüş yaşadı ama hala son iki yılda yüzde 400’ün üzerinde. Ve üçüncü şey bunun tamamı bireysel yatırımcılar tarafından yapıldı.”

Fiyatın nereye gittiği sorusuna da cevap veren Pomp madencilikte yaşanan sıkıntılardan dolayı Bitcoin’in 2.000 dolar ile 3.000 dolar arasına inebileceğine işaret etti. Morgan Creek büyük kurumsal müşterilerin Bitcoin Ethereum ve sayısız dijital varlıklara rahat bir şekilde yatırım yapmalarını sağlayan Bitwise Asset Management ile Dijital Varlık Endeks Fonu adı verilen bir ortaklığa sahip.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku