Anket Yapıldı… İşte Çarpıcı Bitcoin ve Ethereum Tahminleri…

0 34

 Son birkaç haftada yaşanan olumlu gelişmelere bakıldığında kripto boğa piyasası iyi durumda görünüyor. Bitcoin dalgalanmalara rağmen tutarlı bir ralli sürdürüyor ve bu da yatırımcılara güven veriyor.

Öyle ki Kraken’in son anketi’ndeki VIP müşterileri BTC’nin 2021’de 36 bin dolar’a fırlayacağını söylüyor. Katılımcılar ayrıca ETH’nin 1500 dolar’lık önceki en yüksek seviyelerini yeniden ziyaret edebileceğini düşünüyorlar.

2020 sonuna kadar Bitcoin ortalama 15 bin dolar ETH ise 549 dolar seviyesinden işlem görecek

Kraken borsası bu yıl Mart ayında da benzer bir anket yapmıştı. Ancak yatırımcılar o zaman BTC ve ETH fiyatlarındaki artış konusunda çok daha iyimserdi.

Şimdi aynı katılımcılar bu yıl Bitcoin ve Ether için daha az iyimser görünüyorlar. Son rakamlara göre

309 yanıt arasındaki ortalama bitcoin fiyat hedefi yüzde 35 düşerek 14.866 dolar a düştü. Bu rakam Şubat ayında 22.866 dolardı. Medyan fiyat hedefi de 19.424 dolardan 14.bin dolara düşerek yüzde 28 oranında  düşüş yaşadı. Ve en yaygın olarak belirtilen fiyat hedefi yüzde 25 düşerek 20 bin dolardan 15 bin dolara geriledi.

Ethere gelince 289 yanıt arasındaki ortalama fiyat hedefi önceki anketin ortalaması olan 810 dolardan yüzde 32lik bir düşüşle 549 dolara geriledi. Medyan fiyat hedefi değişmeyerek 500 dolarda kaldı.En sık belirtilen fiyat hedefi 300 dolardan yüzde 66 artarak 500 dolar oldu.

Yüzde 72 ile traderlar ve yatırımcılar (anket Mart ayında yapıldığında bu oran  yüzde 81 iken) anket yanıtlarının çoğunluğunu oluşturdu. Yanıtların yüzde 18i ise kurumlardan geldi.

Geri kalan yüzde 4ü ise kripto servis sağlayıcılarından ve madencilerden geldi. Mart ayına kıyasla Krakendeki araştırmacılar yıl sonuna çok yaklaştığı için söz konusu katılımcılardan fiyat artışı hususunda daha az bir iyimserlik beklediler.

2021 Görünümü: Süper Boğa

Önümüzdeki yıl Bitcoin ve Ethereum fiyatlarını hangi seviyede gördükleri sorulduğunda katılımcılar devasa bir yükseliş beklediklerini belirttiler. Anket katılımcıları 2021de ortalama 36.602 dolarlık bir bitcoin fiyat hedefi öngördü. Bazıları ortalama bitcoin fiyat hedefini 25 bin dolar olarak tahmin etti ancak çoğu kişi (yaklaşık yüzde 61) büyük bir engel çıkmazsa BTCnin en azından 20 bin dolara ulaşacağını söylediler.

Ankete katılanların yaklaşık yüzde 8i 100 bin dolar dan büyük veya ona eşit bir fiyat hedefi sunarken yaklaşık yüzde 20si ise 50 bin dolar dan büyük veya ona eşit bir fiyat hedefi bildirdi.

Ankete katılanlar önümüzdeki yıl da ETH’nin görünümü konusunda oldukça iyimserdi. Bu iyimserlik Ethereum’un ağ yükseltmesi ve DeFi ekosisteminin artan popülaritesi hakkındaki tartışmalardan kaynaklanıyor. Katılımcılar ETHnin 2021de ortalama 1454 dolarlık bir fiyattan işlem göreceğini düşünüyor.

Yukarıda belirtilen rakamlardan anlaşılan katılımcıların kısa vadede düşüş beklerken daha uzun vadede ise yükseliş beklemeleri.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku