ANALİZ: HACKERLER CRYPTOPIA DAN 3.2 MİLYON DOLAR DEĞERİNDE TOKEN ÇALDI

0 7

Blokchain analiz şirketi Elementusa göre Yeni Zelanda merkezli kripto borsası Cryptopiadan 32 milyon $ değerinde token çalındı. Çalınan tokenlar büyük kripto borsalarında tasfiye edildi.

Görünüşe göre 2019un ilk büyük güvenlik ihlalini 15 Ocakta platform tarafından açıklandığında meydana geldi. Borsa hack olayının 14 Ocakta gerçekleştiğini söyledi. Cryptopia başlangıçta kullanıcılara planlanmamış bir bakımdan geçirildiğini ve birkaç güncelleme yayınladığını söyledi.

20 Ocakta Elementus 16 milyon dolar değerinde Ethereum (ETH) ve ERC20 tokeninin çalındığını bildirdi. Borsa cüzdanlarının kontrolünü geri almadığı için saldırı ilk ihlalden iki hafta sonra devam etti. Hackerlar 17.000 Cryptopia cüzdandan 1.675 ETH (175.875 $) çaldı ve Elementus 17.000 etkilenen cüzdan arasında platform ilk ihlal edildiğinde 5.000in boşaltıldığını ancak daha sonra yeniden doldurulduğunu belirttiler.

Elementusun 4 Şubat tweetinde bilgisayar korsanları büyük borsalarda çalınan tokenleri 3.2 milyon $ a tasfiye etti çoğu fon Etherdelta Binance ve Bitboxtan geçiyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku