Analitik Firmasından Kritik Shiba Inu Uyarısı: Mayıs’taki Senaryo Belirdi!

7.010
Popüler meme tabanlı kripto para birimi Shiba Inu (SHIB)’ya yönelik ilgi son zamanlarda benzeri görülmemiş seviyelere ulaştı. Ortaya çıkan devasa spekülasyon, Mayıs ayındaki fiyat düşüşü öncesinde gözlemlenen perakende çılgınlığını hatırlattı.

 

Tüm zamanların en yüksek seviyesinde SHIB alan adreslerin sayısı zirve yaptı! FOMO hakim! Mayıs’taki benzer senaryoda SHIB, yüzde 90 çakılmıştı!

 Blockchain analitik firması IntoTheBlock tarafından sağlanan verilere göre, Shiba Inu (SHIB)’yu tüm zamanların en yüksek seviyesinden alan adreslerin sayısı altı kat artarak sekiz gün içinde 116.560’a ulaştı. Bu adresler, toplam adreslerin yüzde 12’sini oluşturdu. IntoTheBlock’a göre,  “tüm zamanların en yüksek seviyesinde SHIB” alan adres sayısındaki artış, trader’lar arasındaki FOMO’ya işaret ediyor. FOMO genellikle boğa piyasalarının son ayağında görülür.

 

IntoTheBlock Pazar günü yayınlanan haftalık bülteninde, “Bu senaryo Shiba Inu’da en son Mayıs ayında ortaya çıktığında, Shiba Inu fiyatı yüzde 90 düştü” ifadesini kullandı. Bununla birlikte, analistlere göre, geçmiş performans gelecekteki fiyat hareketinin garantisi değildir. Bu elbette SHIB’nin tüm zamanların en yüksekl seviyesinde çıktıktan sonra çakılacağı anlamına gelmez. Bununla birlikte, IntoTheBlock’un belirttiği gibi, ortada kesinlikle spekülasyona ve FOMO’ya dayalı anormal bir durum var. Shiba Inu geçen hafta yüzde15 düştü ve fiyatların yaklaşık 10 kat artarak 0.00008870 dolara ulaştığı beş haftalık bir ralliyi sonlandırdı. An itibariyle, SHIB 0,00005585 dolardan işlem görüyor.

 

Bloomberg’den çarpıcı Shiba Inu raporu

Bloomberg’in kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone tarafından yazılan rapor, Shiba Inu fiyatının ETH ile birlikte yükseldiğini belirtti. Analistler,  SHIB’nin Ethereum‘un fiyat hareketini çok yakından takip ettiğini gösteren bir grafik paylaştılar. Rapor ayrıca, SHIB’nin bir ERC-20 tokeni olması nedeniyle, “Ethereum platformu için bir kullanım durumu ve talep faktörü” olduğunu ortaya koyuyor.

Kriptoarena.com olarak daha önce belirttiğimiz gibi, rapor, en başından beri Shiba Inu’nun kaderinin bir şekilde Ethereum’a bağlı olduğunu ifade etti. Projenin anonim yaratıcısı, toplam Shiba Inu arzının yarısını (yaklaşık 410 trilyon SHIB) Mayıs ayında Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin’e gönderdi. Buterin, “bir güç odağı” olmak istemediğini söyleyerek yüzde 90’ını yaktı ve geri kalanını Hindistan’da hayır kurumlarına verdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Fxstreet.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku