Analistlerden bu seviyeler için dikkat uyarısı

0 0

Bitcoin (BTC) ve altcoin pazarları bugün önemli bir ivme kazandı. Bu harekette Bitcoin’in daha önce kırmakta zorlandığı 9 bin 150 dolar seviyesinin üzerine çıkması tabii ki en etkin hareket. 

Ancak kripto para piyasası pazarındaki bu momentum sadece Bitcoin ile izole edilmemeli. Çünkü birçok büyük kripto bugün benzer şekilde önemli bir ivme kazandı.

Yazı yayına hazırlandığı sırada Bitcoin daha önceki hareketlerinde önemli bir dirençle karşı karşıya olduğu ve 2020lik en yüksek seviyesi olan 9.250 dolarlık mevcut fiyat baz alındığında yüzde 5 primli işlem görüyordu.

Bu nokta oldukça önemli… Zira alıcının BTCyi bu seviyenin de yukarılarına taşıma isteği kesinlikle bir yükseliş işareti. Çünkü satıcıların bu seviyede sürdürülebilir ve geniş kapsamlı bir satış baskısı uyandırmak için yeterli desteğe sahip olmadıklarını gösteriyor. 

Bitcoinin yakın vadede önemli ölçüde yukarı yönlü ivme kazanması için güçlü ve sürdürülebilir bir hareketle bu seviyenin üzerinde kalması zorunlu. Çünkü bu seviyedeki bir başka direnç bir sonraki şey için sorun çıkarabilir.

Twitterda popüler kripto analisti olan Satoshi Flipper son bir tweette BTCnin daha önce oluşturduğu bir boğa bayrağının üst sınırında olduğunu ve en son bacağı bu seviyenin üzerinde bir kırılmaya işaret ettiğini açıkladı…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku