Analister Bitcoin için kısa vadede yeni bir düzeltme bekliyorlar mı?

0 0

Son zamanlardaki güçlü bir boğa koşusunun ardından BTC dün 19.800 Dolar seviyelerine ulaştıktan sonra  18.000 dolara düştü ancak bu makalenin yazıldığı sırada 18.950 dolara yükseldi. Son 24 saat içinde Bitcoin fiyatı % 2.73 oranında düştü. Piyasa değeri ise 34963 milyar dolar değerinde.

 Meydana gelen bu düzeltmeye rağmen piyasadaki genel kanı yükselişin devam edeceği yönünde. Analist Josh Rager Twitterda Bitcoinin önümüzdeki günlerde tekrar 20.000 Dolar seviyesine ulaşma potansiyeline sahip olduğunu söyledi. Rager için Bitcoinin günlük grafikte 18.100 Dolar bandının üzerine kapanması önem arz etmektedirçünkü bu seviye yeni bir destek noktası olması bakımından kilit bir nokta.

 Yatırımcı “HornHairs” da Bitcoinin kısa vadede tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacağından şüphesi olmadığını belirtti. Ona göre temeller bazı balinaların kar elde ettiğini fakat uzun vadeli eğilimin tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru olduğunu gösteriyor. HornHairs ayrıca 17.000 Dolar seviyesine kadar bir düzeltmenin mümkün olabileceğini ve yatırımcıların dikkatli olması gerektiğini söyledi.

 “Il Capo fo Crypto” isimlı yatırımcı ise Twitterda Coinbasedeki birçok balinanın pozisyonlarını biriktirdiğini ve bu nedenle dikkatli olunması gerektiğini belirtti. Yatırımcı yine de düzeltmenin sona erdiğini düşünüyor bu yüzden daha fazla BTC satın aldığını belirtti. Başka bir düzeltme olması durumunda ise pozisyonunu tekrar artıracağını ekledi.

 BitMEXte dün gece bazı uzun pozisyonlar tasfiye edildi. Bitcoin analisti ve yatırımcısı “SalsaTekila” takipçilerine büyük balinaların bu fırsatı kısa vadeli karlar elde etmek “sahte satış emirleri” vermek için ve  BTCye derhal daha düşük bir fiyattan yeniden girmek amacıyla kullandıklarını açıkladı. Böylece “zayıf eller” piyasadan sarsılırken büyük balinalar mevcut belirsizlikten yararlanır. Analist şunları yazdı:

 Sevgili çaylaklar Bitcoin doğal olarak düşmüyor. Çaylaklar ve risk yöneticilerinin “daha düşük geri alım” için satış yapmasını sağlamak amacıyla borsalara sahte satış emirleri veren balinalar aracılığıyla aşağı çekiliyor. Oyun oynuyorlar ve daha yüksek bir fiyata geri satın almanızı sağlayacaklar.

 Yatırımcı “Jonny Moe” Bitcoinin yükseliş trendine devam etmeden önce 14.000 Dolar seviyesine doğru bir başka düzeltme konusunda uyarıda bulundu. Analizine göre 4 saatlik grafik 2016daki % 35 oranında bir düzeltme ile karşılaştırılabilir bir eğilim gösteriyor. 2016 yılında Bitcoin yeni alıcılar bulmadan ve o yıldaki tüm zamanlarının en yüksek seviyesine ulaşmadan önce güçlü bir düzeltme gerçekleşti.

Kurumsal yatırımcılar Bitcoin fiyatını artırıyor

Kurumsal ilgi uzun vadede yükselişi tetikleyen önemli bir faktör olmaya devam ediyor. Bilindiği üzere Nasdaq devi MicroStrategy BTCyiuzun vadeli rezerv para birimi olarak korumak amacıyla Eylül ayında 425 milyon dolardan fazla Bitcoin satın aldı. Kısa bir süre sonra Jack Dorsey tarafından yönetilen Square bu trendi takip etti ve Bitcoine neredeyse 50 milyon dolarlık bir yatırım yaptı.

 Bitcoinde devam eden kurumsal yatırım trendinde en büyük yatırımcı son üç aylık rapora göre Grayscale Bitcoin Trust ile tüm yeni çıkarılan Bitcoinin% 77sinden fazlasını satın alan finans devi Grayscale Investments oldu. Son zamanlarda Guggenheim Funds Trust Bitcoine yatırım yapmayı planladığını da belirtti. Şirket 295 milyar dolardan fazla varlığı yönetiyor ve bu da onu Bitcoinin yakın tarihindeki en büyük BTC yatırımcısı yapabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku