Analiste göre, BTC ile borsa korelasyonu yakında sona erecek

0 3

Koronavirüs pandemisinin ortaya çıkmasından bu yana Bitcoinin S&P 500 de dahil olmak üzere borsa ile olan fiyat hareketi oldukça korelasyon gösterdi.

S&P 500 ve Bitcoinin fiyatı birlikte hareket etse de bir analist bu korelasyonun yakında sonlanacağını düşünüyor. Bitcoin geçen hafta genel olarak yana doğru işlem gördü şu anda ise 10.882 seviyesinde yer alıyor. Bugün erken saatlerde hafif bir volatilite yaşayan Bitcoin bulunduğu seviyeyi korumayı başardı.

Willy Woo geçen hafta Bitcoinin borsadan ayrılacağı yönünde açıklama yaptı.

“SPX çok zayıf görünüyor. Halving azaldıktan sonra türev işlem hacimlerinin azaltılması Btcnin enflasyonist bir riskin yükseliş temellerine karşı satış baskısını temelden azalıyor.”

Woo Bitcoinin dahili benimseme eğrisinin geleneksel piyasayı geride bırakmasına izin vereceği için iki pazarın yakında ayrışacağına inanıyor.

“Kullanıcı benimsemesinin temelleri şimdiden tüm zamanların en yüksek seviyelerini aştı.”

Goldman Sachsın eski başkanı ve Real Vision CEOsu Raoul Pal Bitcoinin geleneksel piyasadan daha fazla potansiyeli olduğuna inanıyor. Bitcoinin önümüzdeki iki yıl içinde en iyi performans gösteren varlık olacağını düşünüyor. Pal Bitcoinin G4 Merkez Bankası bilançosunun büyümesinden daha iyi performans gösteren dünyadaki tek varlık olduğu görüşünü savunuyor.

“Bu noktada Bitcoin dışında neredeyse hiçbir ticaret önemli değil.”

Borsa vadeli işlemleri Wall Streette sürekli dört haftalık bir kayıptan sonra Pazar günü gece ticareti sırasında yükseldi. S & P 500 vadeli işlemleri yüzde 0.3 artarken Bitcoin son 24 saat içinde yüzde 1.5 arttı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku