Popüler Kripto Analisti XRP Tahminini İki Katına Çıkarttı!

423

Yakından takip edilen kripto para analisti DonAlt, hem Ripple hem de ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) uzun süredir devam eden dava sürecinde sözde bir kararın artık kesinleşmesine doğru bir zamanda yaptığı XRP fiyat tahminini ikiye katladı.

Analist direnç bölgesini kırması gerektiğini söylüyor

Kripto para birimi analisti DonAlt, Ripple ekosisteminin yerel altcoin projesi XRP fiyatının, 0,40 dolarlık kritik bir direnç bölgesinden geçtiğini ve 0,60 dolar fiyat aralığına ulaşmasını azda olsa engellediğini belirtiyor. USD paritesi 0,40 dolar seviyesinden çıktı ve 0,50 dolar fiyat seviyesi yakınında durdu. Daha büyük direnç bölgesi ise 0,60 dolarda bulunuyor. Ancak kısa vadeli yuvarlak sayı ticaretin ise bir strateji olarak çok uygun oldu aktarıldı. Analist DonAlt, 40.40 dolar seviyesinde gerçekleşecek bir kırılmanın önemli olduğuna ve bu nedenle kripto para biriminin 0,60 dolar fiyat seviyesine ulaşana kadar tutmaya değer olduğuna inanıyor. Analist, bu seviyelerin “yakında ve etiketlenmemiş” olduğunu ve ayrıca kripto para majörlerindeki son yeşil mumları da göz önünde bulundurarak “hala başka bir adım attığını” belirtiyor.

Devam eden eğilimin geçersiz kılınması durumunda ise, toplam momentum kaybı veya kırılma seviyelerinin altına bir geri hareket gözlemlenirse gerçekleşeceğini de sözlerinde paylaşıyor. DonAlt Eylül ayının başlarında, SEC’in Ripple’a karşı açtığı davada net bir sonuca varılması sonucunda XRP fiyatının büyük bir fiyat rallisi gerçekleştireceğini gördüğünü paylaştı. Ödeme devi Ripple’ın kazanması durumunda, XRP token “temelde giga ayına” gideceğini ve “birçok insanın geri alacağını” belirtti. Analist bu dalgalanmaya satış yapmayı beklediğini aktarıyor.

Ripple, SEC ile devam eden davayı kazanırsa XRP fiyatı ralli yaşayabilir

DonAlt’a göre, Bitcoin “21 bin dolar seviyesinde sağlam görünüyorsa”, token başına 2 dolar veya 3 dolar olmasa bile 1 dolara ulaşana kadar XRP işlemlerine devam edebilir olduğunu aktarıyor. Kripto para birimi son 24 saatte yüzde 8’in üzerinde yükseliş gerçekleştirdi. Şuanda ise 0.4799 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor.

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; XRP’nin fiyatı hem Ripple hem de SEC’in bir özet karar talep etmesinin hemen ardından Eylül ayının ilk zamanlarında yükseldi. SEC, 2020 tarihinde Ripple ve iki yöneticisine dava açtı ve 1,3 milyar dolar değerinde XRP tokenı yayınladıklarında kayıt dışı menkul kıymetler sattıkları iddiasında bulundu. Ripple, XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu reddediyor. Davayı karara bağlayan Ripple, arz düşerken talebin aynı kalacağı için muhtemelen bir fiyat artışına yol açacağını ve bir XRP arz şokuna yol açabileceği belirtiliyor. Bu durumun ise, davayı takip eden hukuk uzmanı ve XRP destekçisi Jeremy Hogan’a göre olduğunu belirtmekte fayda var.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak cryptoglobe
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku