Analist Tarih Verdi: Bitcoin Boğa Koşusu Başlıyor!

1.350

Three Arrows Capital’in kurucusu ve analist Su Zhu, Bitcoin (BTC)’in bir Birikim Bölgesine yaklaştığını gösteren bazı göstergeleri vurgulamak için sosyal medya platformu Twitter’dan paylaşımda bulundu.

CEO: Uzun vadeli yatırımcılar için alım bölgesi

Zhu, vakfın ikinci en büyük tek günlük satın alımı olan Kanada’nın Bitcoin ETF’sine 7 bin Bitcoin akışı gibi İkincil faktörleri dile getirerek BTC rezervini 41.620’ye getirdi. Analistin dikkate değer bulduğu bir başka zincir üstü Bitcoin metriği, BTC’nin bir gecede borsa üzerindeki gücü. Zhu’ya göre BTC, genel bir yükseliş piyasası yapısı ile uzun bir birikim dönemine yaklaştığını belirtiyor. Bu, piyasanın teslim olmaya yakın olabileceğini ve uzun vadeli yatırımcılar için güçlü bir alım bölgesi oluşturduğunu da paylaşımlarında bildiriyor.

 

Mayıs 2021 BTC trendini tersine çevrilmesinden bu yana en önemli piyasa gelişmelerinden bazılarını gördü. Crypto hedge fon CEO’su Twitter hesabından yaptığı bir dizi paylaşımda önemli çıkarımlar olduğunu belirtiyor. Bununla birlikte, şu anda BTC, son yedi hafta içinde tarihin en büyük düşüşünü yaşadı. Bu durum, Terra’nın LFG BTC rezervinin tasfiyesinden sonra geçtiğimiz hafta Luna ve UST’deki düşüşün ardından en büyük spot ve türev işlem hacmi gibi diğer bazı gelişmeler arasında yer alıyor.

Bitcoin dar aralıkta dalgalanma yaşıyor

Yaşanan son olaylar ve fazlaca değişken piyasa koşulları ile birlikte USDT/USD çifti büyük kripto para borsalarında 0,99 doların altında işlem gördüğünden, stabil coin Tether de düşüş belirtileri gösterdi. Bu da yatırımcıları ve destekçileri panik durumuna soktu. Bitcoin (BTC) 30.000 dolar seviyesini korumak için mücadele ediyor gibi görünüyor ve son birkaç gün içinde 27.000 ila 30.000 dolar arasında dar bir aralıkta işlem görüyor.

Analist Tarih Verdi: Bitcoin Boğa Koşusu Başlıyor!

BTC için kilit bir destek bölgesi ve aynı zamanda bir yıllık ticaret aralığının alt sınırı. BTC, 33.000 ila 36.000 dolar arasında güçlü bir dirençle karşı karşıya görünüyor ve bunun da fiyat artışını durdurabileceği bildiriliyor. BTC’nin hacmi ise, Çarşamba günü itibariyle yüzde 44’ün üzerine çıkarak yükselmeye devam ediyor. Daha fazla Bitcoin haberi için Kriptoarena.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coingape
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku