Analist: Ethereum Rakibi Altcoin Rekor Seviyeye Ulaşabilir!

322
Altcoin kahini Benjamin Cowen, piyasalar tekrar yükselişe geçtiğinde Ethereum rakibi Polkadot (DOT) için devasa bir ralli öngörüyor.

Analist: Polkadot (DOT),150 dolar seviyesini geçebilir. İşte şartları!

Cowen, toplam kripto para piyasa değerinin 10 trilyon dolarlık bir rakama ulaşması durumunda DOT’un önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 55 dolar seviyesinden üç katına çıkabileceğini söyledi. Analist, böyle bir rallinin Cardano’nun (ADA) önceki piyasa döngülerinde yaptığına benzer olacağını belirtiyor. Analist, “Bu trendi tersine çevirebilir ve daha yüksek seviyelerde trende başlayabilirsek, o zaman kolayca bu seviyeleri görebileceğinizi düşünüyorum. Polkadot, birkaç yüz dolara çıkabilir. Önceki tüm zamanların en yüksek seviyesinden 3 katına fırlayabilir. Altcoin ADA bunu yaptı. ADA, 2018’de bir doların biraz üzerinde işlem görürken üç yıl sonra, 3 dolara ulaştı. ADA, tüm zamanların en yüksek seviyesinden 3 kat arttı. Bence başka bir boğa piyasasına girersek, DOT’un bu seviyelere çıkması mümkün. Gerçekten başka bir boğa piyasası dalgalanması görürsek ve Bitcoin 100 bin doların üstüne çıkarsa, o zaman Polkadot bu hedefe ulaşabilir.” ifadelerini kullandı.
Cowen, Polkadot’un bu tür kazançları görmesi için ana koşulun, Bitcoin’in (BTC) ivme kazanması ve muhtemelen altı haneli rakama ulaşması gerekeceğini söylüyor. Cowen, “Açık olmalıyım, Bitcoin 100 bin dolara ulaşmazsa, Polkadot için bu hedef kesinlikle gerçekleşmeyecek. Bitcoin 50 bin dolar ise, bu altcoin projelerinin çoğu, böylesi hedeflere ulaşamayacak. Bitcoin bir nevi altcoin zirvelerinin sınırlarını belirliyor, bu yüzden eğer Bitcoin 2 ila 4 trilyon dolara giderse, o zaman katman-1 projelerinin bazılarının, birkaç yüz milyar dolarlık piyasa değerine gitmesine olanak sağlayacak” açıklamasını yaptı.

Stablecoin projesi hayata geçen altcoin, ivme kazandı

Near Protocol (NEAR), merakla beklenen stablecoin projesi USN’nin hayata geçmesiyle ivme kazandı.  NEAR, üç haftanın en düşük seviyesinden yaklaşık yüzde10 yükseldi. Ancak kripto para piyasasında meydana gelen düzeltme sonucunda, altcoin geçen hafta yüzde 12 değer kaybetmişti. Near Protocol’ün stablecoin işlemleri, Pazartesi günü geç saatlerde başladı. USN, NEAR merkezli merkeziyetsiz kuruluş Decentral Bank tarafından başlatıldı. Token, dinamik bir getiriye sahip olacak olsa da, Decentral, erken aşamada giriş yapan yatırımcıların muhtemelen yüzde 20’lik bir getiri alacağını ve bunun Terra’nın UST stabilcoin’ine rakip olacağını söyledi. USN, algoritmik bir stabilcoin konumunda. Token, ABD doları karşısında 1:1 sabit değerini korumak için bir tokenomik ve bir rezerv karışımı kullanıyor. Kullanıcılar, USN üretmek için NEAR yakabilir ve bunun tersi de geçerlidir.
USN’nin rezervleri Merkez Bankası tarafından tutulacak. DAO, USN’de ticaret için 10 milyon dolarlık ödül dağıtmak amacıyla aylık oylama yapmayı planlıyor. Tokenin algoritmik doğası, onu Terra’nın UST’si ile doğrudan rekabete sokacak. Kaynaklar, USN’nin bu ayın başlarında planlanan lansmanını sızdırmıştı ve bu, NEAR fiyatlarının rekor seviyelere yaklaşmasına neden olmuştu. USN için ana cazibe noktası, önerilen yüzde 20 getirisidir. Yatırımcılar yüksek piyasa oynaklığının ortasında istikrarlı getiriler aradığından, stablecoin staking’e olan ilgi bu yıl arttı. Blockchain’in en büyük DeFi platformu olan altcoin Terra’nın Anchor Protocol’u, Salı günü toplam kilitli değerin rekor seviyeye ulaştığını gördü.
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!
Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku