Analist: Bu Altcoin Ethereum’u Tahtından Edebilir!

600
Popüler bir kripto para analisti, Solana’nın (SOL) hala en iyi Ethereum (ETH) rakibi altcoin olduğuna dikkat çekiyor ve bunun nedenlerini vurguluyor. SOL, an itibariyle 65 dolardan işlem görüyor.

 

Solana (SOL), Ethereum’un tek ve en güçlü rakibi konumunda

InvestAnswers’ın sunucusu, 436 bin YouTube abonesine Solana’yı tek potansiyel “ETH katili” olarak nitelendirmesinin somut nedenleri olduğuna dikkat çekiyor. Analist, SOL’un ETH’nin piyasa değerinin 1/12’sinden daha azına sahip olduğunu ancak “çok fazla işleve sahip olduğunu” belirtiyor. Analist ayrıca Solana’nın Ethereum’a göre potansiyel avantajlarını da özetliyor. Uzman, “Solana’nın gücü ve onu hala sevmemin nedeni, bütün ekosistemler arasında en geniş DApp’lere [merkeziyetsiz uygulamalar] sahip olmaları. Sürekli artan benimsemeleri var. Hızlı, ucuz, ölçeklenebilir. Kesintiye rağmen, her şey mükemmel. Ekosistemler arasında en fazla geliştirme faaliyetini yürüten, en çok tercih edilen geliştirme dili olan Rust’a sahip. Saniyede 65 bin işlem yapabiliyor. Katman-2’lere gerek yok ve SOL DApp’lerin Ethereum DApp’lerinden daha fazla günlük aktif kullanıcısı var, bu biraz şaşırtıcı çünkü Ethereum’da yaklaşık 3 bin DApp’ler ve SOL’de yaklaşık 750 var.” ifadesini kullandı.
Analist SOL ve 2 Altcoin İçin Ciddi Yükseliş Bekliyor
 
Analist ayrıca ayrıca Solana’nın Ethereum’dan daha enflasyonist bir yapıya sahip olduğunu belirtiyor.
Ethereum’un avantajının ise daha erken lansman tarihi ve daha yüksek benimseme oranı olduğunu belirtiyor. Ethereum’un da en fazla doğrulayıcıya sahip olduğunu ve daha merkezi olmadığını ve daha az düzenleyici riskle ilgilendiğini ekliyor. Altcoin SOL, yazı an itibariyle 65.51 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre yedinci sıradaki kripto varlığı, son 24 saatte yüzde14’ten fazla düştü.

 

Altcoin SOL, 2022nin Ethereum’u olabilir

Ethereum büyümeye devam ettikçe, fiyatıdaha pahalı hale gelecek. The Motley analistlerinden Katie Brockman’a göre, benzer büyüme potansiyeline sahip daha uygun fiyatlı bir yatırım arıyorsanız, dikkate almanız gereken başka bir kripto para birimi: Solana.  Solana, kripto para dünyasının büyüleyici çıkış yapan yıldızlarından biri. Projenin dezavantajları olsa da, SOL potansiyel olarak 2022’nin Ethereum’u olabilir. Solana şu anda 52 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri ile en popüler yedinci kripto para birimi. Ethereum ise şu anda 452 milyar dolardan fazla bir piyasa değerine sahip. Solana, kripto para pazarındaki en büyük oyuncularla rekabet etmek için gerekli olan donanıma sahip bir proje.

Yatırım Uzmanından Çarpıcı Solana Yorumu: Hemen Harekete Geçin!

Altcoin ayrıca, Ethereum ile birçok benzerliği paylaşıyor. Her iki ağ da, merkeziyetsiz finans uygulamaları ve NFT pazarları gibi projeleri barındırabilen akıllı sözleşme platformlarıdır. Ancak Solana’nın Ethereum’a göre büyük bir avantajı var: hız. Ethereum şu anda saniyede yaklaşık 15 işlem gerçekleştirebilirken, Solana’nın saniyede 65 bin işlem gerçekleştirebileceği bildiriliyor. Bu hız nedeniyle, birçok geliştirici Solana ağına akın etti. Bu durum, SOL’u en hızlı büyüyen Blockchain ekosistemi olmasına neden oldu.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

 

Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku