Bitcoin’in Her Hamlesini Bilen Analist: Bu 2 Kripto Para…

73

Lider kripto para birimi Bitcoin’in 2018’deki çöküşünü doğru şekilde tahmin eden analist yeni bir paylaşımda bulundu. Önde gelen kripto analisti Peter Brandt Twitter hesabından takipçileri ile etkileşime geçti. Brandt son dönemlerde yaşanılanlar ve mevcut piyasa koşulları hakkında konuştu.

Kripto para analisti Peter Brandt, dip bölgesinin yakında olduğunu söylüyor

Kripto para sektöründen adından sıkça bahsettiren analist Peter Brandt, yatırımcılara tavsiyelerde bulunuyor. Son olarak Twitter hesabında yer alan takipçileri ile piyasaların mevcut durumu hakkında bir güncelleme yayınladı. Peter Brandt, Bitcoin başta olmak üzer diğer kripto para birimlerinde de fiyatların dipte veya dibe yakın olduğunu söylüyor. Analiste göre dibe yakın olduğunu söyleyen bir işareti olarak ana akım medyada yer alan korku duygusuna dikkat çekiyor. Analist özellikle yatırımcılara, özellikle lider kripto Bitcoin ve lider altcoin Ethereum’la ilgili sesleniyor:

Bu, yaklaşmakta olan büyük bir piyasa dip noktasında olduğumuzu yada yakınında bulunduğumuzu belirten bir haber türüdür.

BTC düşüşüne devam edecek mi?

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Özellikle lider kripto para Bitcoin, son on yıl içerisinde yükselişler ve düşüşler gördü. BTC, birden çok kez ciddi gerilemeler yaşadı, ancak ardından toparladı ve ATH’lerini yaptı. 99Bitcoins’e göre BTC, köklü gazeteciler ve medya kuruluşları tarafından değersiz olarak belirtildi. Ayrıca BTC’nin fiyatı toplamda 466 kez neredeyse sıfıra kadar geriledi. Kripto borsası FTX’teki iflasın sonuçları özellikle sektörde yankılanmaya devam ediyor. Aktarılan raporlara göre yatırımcıların artık kurumsal kripto ticareti ve borç verme şirketi Genesis’i takip ettikleri belirtilmektedir.

Kripto para

FTX krizinin ardından birçok şirket belli başlı ticari işlemlerini geçici de olsa durdurma kararı aldı. Bunlardan biri de DCG oldu. Kripto devi Digital Currency Group’a (DCG) ait olan şirket, Cuma günü çekim işlemlerini durdurdu. Ardından Twitter hesabından paylaşım yapıldı. Yapılan paylaşımda ise şu ifadelere yer verildi:

Bugün Genesis Global Capital, GenesisTranding‘nin borç verme işi, itfaları ve yeni kredi oluşumlarını geçici olarak askıya almak gibi zor bir karar aldı.

Ardından 1 milyar dolarlık nakit akışı aradıklarını bildirdi. Genesis, gerçekleştirilen işlemin geçici olduğu aktarıldı. DCG’nin veya tamamına sahip olduğu birçok yan kuruluşunun ticari faaliyetlerini etkilemediğini söylüyor. Tüm bu yaşanılanlarla birlikte, Bitcoin ve daha geniş kripto piyasasının ise ne zaman yükselişe geçeceği merak ediliyor. Analistlere göre son yaşanılanlar mevcut kripto kışını daha da uzatmış görülüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Dailyhodl
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku