Popüler Analist Bitcoin İçin En Kötü Senaryoyu Açıkladı

366

Popüler kripto analisti Nicholas Merten, geçtiğimiz günlerde paylaştığı analiz videosunda Bitcoin hakkında önemli iddialarda bulunuyor. Analist, lider kripto para biriminin son fiyat düzeltmesine rağmen BTC hakkında düşüş eğiliminde olmadığını belirtiyor.

Analist, Bitcoin’in en kötü senaryoda 50 bin doları yeniden test edeceğini düşünüyor

Ünlü kripto para analisti Nicholas Merten, yakın bir zaman önce paylaştığı analiz videosunda 481 bin YouTube abonesi ile Bitcoin’e dair önemli analizlerini paylaşıyor. Analist nispeten kısa vadede bile BTC fiyatı konusunda “oldukça iyimser” olduğunu ifade ediyor. Yine de lider kripto para biriminin yukarı doğru hareket etmeye devam edebilmesi için muhtemelen daha düşük bir fiyat aralığını test etmesi gerektiğini ekliyor. Merten, Bitcoin fiyatı konusunda ayrıca şu yorumu yapıyor:

İdeal senaryomuz, gerçekten 55 bin doların altına düşmememiz. Bu aralığın üzerinde olduğunu görmek istiyoruz.

En büyük kripto para birimi BTC, yazım sırasında son bir hafta içerisinde yüzde 7,75 oranında düşerek 57.800 dolardan işlem görüyor. Merten, Bitcoin (BTC)’in 56 bin dolar aralığında dayanacağına inanıyor. Ancak en kötü durum senaryosunun, piyasa değeri bakımından en büyük kripto para birimini 50 bin dolar direnç aralığını test etmeye gönderebileceğini kabul ediyor.

Merten’e göre yeni Bitcoin rallisi 2022’nin ilk çeyreğinde gerçekleşecek

Ünlü kripto para analisti kripto YouTube kanalında önümüzdeki birkaç ay için hala iyimser olduğunu açıklıyor. Merten ayrıca BTC’nin önümüzdeki ocak ayında bir noktada yüksek fiyat aralıklarına geri döneceğini tahmin ediyor. Merten, 2022’nin ilk çeyreğinde veya en geç ikinci çeyreğin başlarında başka bir döngü ortası rallisi olacağını düşünüyor. Analist, Bitcoin (BTC)’in 100 bin dolara doğru yükselmeye başlayacağını iddia ederken şu ifadeleri kullanıyor:

Burada çılgın bir soru bile yok, özellikle logaritmik grafiğe baktığımızda. Bu, beklememiz gerekenle oldukça uyumlu görünüyor.

Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere lider kripto Bitcoin, geçtiğimiz mayıs ayından sonra uzun bir süre yükseliş hareketini koruyamamıştı. Ancak bu durum geçtiğimiz ekim ayında BTC’nin 68 bin dolara yakın bir seviyede yeni ATH’sine ulaşmasının ardından değişti. BTC, ekim ATH’sinin ardından bu ayın başlarında yeni tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.044,77 dolara yükseldi. Bununla birlikte bir süredir, bir süredir toparlanmaya çalışan Bitcoin şu sıralar yeniden 60 bin dolar seviyesine ulaşmaya çalışıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Dailyhodl.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku