Bitcoin 50 Bin Dolara Düşecek mi? İşte Kritik Glassnode Verileri!

593
Kripto para piyasası tekrar keskin bir düzeltme yaşadı. Bitcoin (BTC) yüzde 7 değer kaybederek 56  bin dolar seviyelerine kadar geriledi. Aylık grafikte, Bitcoin önemli destek seviyelerini kırmaya devam ederken yeni bir dip oluşturdu. BTC, an itibariyle 56.532 dolardan işlem görüyor.

 

 Bitcoin, 58 bin dolar seviyesini tutmalı!

Lider kripto para birimi Bitcoin, haftalık kayıplarını yüzde 15’in üzerine çıkardı. An itibariyle, BTC’nin piyasa değeri 1 trilyon doların biraz üzerinde ve yatay yönde bir fiyat hareketi izliyor. Önde gelen analistlerden Lark Davis’e göre, günlük kapanışta, 58 bin dolar çok önemli bir seviye olarak görünüyor  ve bu gerçekleşmezse, BTC 50 bin dolara kadar düşebilir. Şu anki senaryo oldukça kasvetli görünse de, dipten satın alma fırsatı da olabilir. Bunu öneren bazı temel grafiklere bir göz atalım.

 

 

Zincir üstü veri sağlayıcı Glassnode’a göre, Bitcoin için likit olmayan arz artıyor. Likit olmayan arz artışı, birikimin ortasında daha fazla BTC’nin soğuk cüzdanlara gittiğini gösteriyor. Likit olmayan arzın bu kadar hızlı büyüdüğü son zaman, mega boğa koşusunun hemen öncesinde 2017 yılının ortalarındaydı.

 

Zincir üstü analist Will Celemente 53 bin dolara işaret etti

Glassnode’dan Checkmate adlı bir başka  zincir üstü analisti, Bitcoin için toparlanma beklerken kısa vadeli SOPR metriğine işaret etti. SOPR metriği, piyasada yapılan her işlemin kar veya zararını ölçen bir göstergedir. Alış ve satış fiyatları arasındaki fark ölçülerek hesaplanır. Bu nedenle, herhangi bir zamanda piyasanın kâr veya zararda olup olmadığını görmenizi sağlar. Analist şu açıklamayı yaptı::
Bitcoin’in toparlanması  bekleniyor. STH-SOPR 1’in altına düştü, bu da alıcıların BTC’lerini gerçekleşmiş bir zararla harcadıkları anlamına geliyor.  Bu gerçekleştiğine, tarihsel olarak yerel bir dip anlamına gelir.
Başka bir analist Will Clemente ise: “Kısa vadeli yatırmcı gerçekleşen fiyatı (maliyet esası), Bitcoin fiyatının tarihsel olarak etkileşime girdiği çok ilginç bir seviye olmuştur. Bu, boğa piyasaları sırasında bir zemin görevi gördü. Şu anda 53 bin dolarda bulunuyor”. ifadesini kullandı. Bu nedenle, Bitcoin’in mevcut seviyeden yüzde 5 veya daha fazla düzeltme yapma olasılığı vardır. Ancak uzun vadeli olarak mevcut düşüşler sağlıklı bir satın alma fırsatı sunuyor. Daha fazla kripto para haberi için Kriptoarena.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku