Analist Bitcoin Fiyatına İvme Kazandıracak Önemli Faktörü Açıkladı!

439

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC)’nin fiyat hareketlerinden oldukça etkilenen genel kripto para piyasası, son yedi günü oldukça sakin geçirdi. Haftayı konsolide olarak geçiren piyasada, toparlanma sinyalleri de yavaş yavaş gücünü kaybediyor. 

Bitcoin için göstergeler yeniden düşüş trendini işaret ediyor

Geçen hafta, Bitcoin (BTC) sadece birkaç gün içinde yüzde 13’ün üzerinde düştükten sonra, yaklaşık yüzde 5,67’lik kısa ralli yaptı. Oysaki yatırımcılar bu ralliyi bir umut ışığı olarak görmüştü..
Kısa bir süre sonra tekrar düşüşe geçen BTC, 14 Ocak itibariyle, 7 Ocak’ta olduğu gibi 41,5 bin dolar seviyesine ulaşmaktan sadece yüzde 1,37 uzakta.  

Bitcoin fiyat hareketi | Kaynak: TradingView

Bu düşüşün ardından artan endişe, sadece Bitcoin (BTC)’in fiyat seviyelerini tekrar etmesinden kaynaklanmıyor. Endişenin asıl sebebi, göstergelerin  yeniden düşüş trendine işaret ediyor olmasından doğuyor. Analistlere göre, aktif düşüş trendine girilirse, boğaların bile ‘’en iyi ihtimalle’’ BTC’yi konsolide tutabileceği şeklinde. 

Piyasanın net akışları nötr veya pozitife yakın tutması gerekiyor

 2022’nin ikinci haftası, toplam 207 milyon dolarlık kripto yatırım varlıkları tarafından bir yıldan fazla bir süredir gözlemlenen en yüksek çıkış seviyesine işaret etti. Bitcoin net akışlarda eksi 107 milyon dolar kaydettiği için, çıkışların çoğunun BTC’den gerçekleştiği görüldü. Bunu, Bitcoin çıkışlarının sadece üçte birini oluşturan 39 milyon dolar ile Ethereum izledi. Her halükarda, yatırımcılar ne olumlu ne de olumsuz gelişmelerden hiç rahatsız olmadılar. Zincirde aktif olan adreslerin sayısı 950 binde sabit kalmaya devam ediyor ve ağ bir haftadan fazla bir süre içinde sadece 200 bin yeni yatırımcı eklemeyi başardı. 

Bitcoin aktif adresleri

Bununla birlikte,  BTC’nin uzun süreli yatırımcılarını kaybetmediği görülüyor ve bu durum hem BTC hem de genel kripto para piyasası için oldukça olumlu bir durum. Satış minimum düzeydeydi ve 400 binden fazla orta vadeli BTC yatırımcısı, bu ay BTC’lerini uzun vadeli yatırıma dönüştürmek için Hodling yapıyor.  Analist Aaryaman Shrivasta’ya göre lider kripto para birimi Bitcoin, bir tek bu olumlu görünüme bağlı kalarak ayakta kalmayı başaramayabilir. Piyasanın net akışları nötr veya pozitife yakın tutması gerekiyor, ancak o zaman Bitcoin’in takip eden düşüşe karşı koyma şansı olabilir. Daha fazla BTC haberi için kriptoarena.com  web adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

 

Kaynak ambcrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku