Popüler Analist Uyardı: Bitcoin Daha Fazla Düşebilir

0 28

Yeni tanınmaya başlayan bir on-chain kripto para birimi analistine göre, Bitcoin dibi bulmadan önce daha düşük seviyelere inebilir. İşte analistin BTC yorumları…

Dilution Proof’a göre Bitcoin (BTC), zayıf halkalardan kurtulmak için sallantıda görünüyor!

Bir tweet dizisinde, Dilution Proof adıyla bilinen analist, Bitcoin (BTC)’in sallantıda göründüğünü ve kartlarda zayıf elleri temizleyen bir durum olduğunu şu ifadeleri kullanarak söylüyor:

Bitcoin piyasası oldukça sabırsız ve BTC’nin fiyatı daha zayıf elleri sarsmak için tekrar dibi görebilir. Bununla birlikte, Bitcoin’in uzun vadeli beklentilerine inanıyorsanız ve son olayların sadece FUD (korku, belirsizlik ve şüphe) yarattığını fark ederseniz, yapabileceğiniz tek bir şey var… HODL seçeneği açık.

Analist, yatırımcıların mevcut düzeltme sırasında diğer yerel diplerden çok daha fazla yükseliş eğilimi gösterdiğini gösteren bir duyarlılık endeksine dikkat çekiyor. Dilution Proof’un analizlerine göre, hâkim duygu, Bitcoin’in daha fazla olumsuz potansiyele sahip olduğu anlamına gelebilir. Analist sözlerine şöyle devam ediyor:

Bu Bull & Bear Endeksine göre (Bitcointalk, Reddit ve Twitter’a dayalı), Bitcoin duyarlılığı Elon-dipleri sırasında önceki yerel diplerden daha az düşüş gösterdi. Bu durum şu anlamlara gelebilir:

1) Mevcut duyarlılık daha az düşüş gösteriyor

2) Dip henüz görülmedi

3) Göstergenin yanlılığı var

Analist: Bu günler dipten satın alma için güzel zamanlar

Hâkim kripto para biriminin fiyat hareketindeki bazı uyarı sinyallerine rağmen, Dilution Proof, Bitcoin’de uzun vadeli yükseliş eğilimini sürdürüyor ve BTC’nin bir boğa koşusunu bitirmek yerine satın alma fırsatları sunduğunu gösteren birkaç indikatöre atıfta bulunuyor. İndikatörlerin, “Elon-çöküşüne” veya aşağı yönlü fiyat hareketinin sebebi olarak büyük ölçüde Elon Musk‘un Bitcoin’in fosil yakıt tüketimini eleştiren tweet’lerine atfedildiğini belirtiyor. Analist, BTC’nin, on-chain hareket eden kaç kripto paranın bir kayıp veya kârla bunu yaptığını ölçen ayarlanmış Harcanan Çıktı Kar Oranı (aSOPR)’nın sıfırlandığını şu şekilde ifade ediyor:

Tarihsel olarak, bu günler dipten satın almak (BTFD) için iyi zamanlar olmuştur, tabi eğer genel bir pazar döngüsünün zirvesine ulaştığımızı düşünmüyorsanız.

Yakından takip edilen analist ayrıca popüler on-chain analist Willy Woo’nun ağ değerinin işlemlere oranı (NVT) modeline, yani BTC’nin piyasa değerinin Bitcoin’in on-chain işlem hacmine oranı olan modeline atıfta bulunuyor. İddiasını NVT modeline dayandıran Dilution Proof, Bitcoin düzeltmesinin satın alma için tarihsel olarak uygun bir zaman olabileceğini söylüyor ve ekliyor:

Bitcoin fiyatı, Willy Woo’nun NVT fiyat modelinin altında işlem görüyor. Biraz uzaklaşıp bakarsak, bunlar tarihsel olarak harika satın alma fırsatları oldu – tabii fiyatın zirveye çıktığı zamanlar hariç. Genel pazar döngüsü zirvesine henüz ulaştığımızı düşünmüyorsanız, bu BTFD için iyi bir zaman olabilir.

Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku