Analist Açıkladı: İşte Altın fiyatı İçin Ayı ve Boğa Senaryoları!

153

Altın vadeli işlemleri perşembe günü ABD Hazine verimlerindeki düşüşün ABD dolarını sınırlayarak dolar cinsinden varlığa olan talebi artırmasıyla bir ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Yükseliş eğilimini benimseyen trader’lar, Fed’in kasım ortasına kadar büyük teşviklerini azaltmaya başlayacağı beklentilerini görmezden gelirken, artan ABD enflasyonundan ipuçlarını almaya devam ediyor. Geçtiğimiz perşembe günü December Comex altını, yüzde +0,18 artışla 1797,90 dolara yerleşiyor Deneyimli analist James Hyerczyk ise altındaki fiyat hareketlerini inceleyerek olası ayı ve boğa senaryolarını açıklıyor.

Altın fiyatının günlük salınım grafiği

Altının günlük salınım grafiğini inceleyen deneyimli analist James Hyerczyk’e göre ana trend yükselişi gösteriyor. Cuma gününün erken saatlerinde 1801,90 dolara kadarki fiyat, yükseliş trendinin yeniden başladığını işaret edecek. 1745,40 dolara doğru bir hareket, ana eğilimi aşağı doğru değiştirecek. Ayrıca küçük trend de yukarı yönü gösteriyor. Hyerczyk’e göre, altın fiyatının 1792,90 dolara kadarki ticareti, küçük trendi aşağı yönde değiştirirken, momentumu da aşağı yönde değiştirecek.

Usta analist ayrıca değerli metalin fiyatının 1797,90 dolardaki kapanışa göre, en yakın direncin 1800 dolarda yüzde 50 seviyesinde olduğunu ifade ediyor. Hyerczyk’e göre en yakın destek, 1795 dolarda yüzde 50 seviyesinde seyrediyor.  Analiste göre bugün erken saatlerde December Comex altın piyasasının yönü, trader’ların 1800 dolar ve 1795 dolara verdiği tepkiyle belirlendi.

Olası boğa ve ayı senaryosu

Ünlü analist James Hyerczyk’e göre altın fiyatının 1800 doların üzerindeki devam eden hareketi, alıcıların varlığını gösteriyor. Bu hareket yeterince yukarı yönlü momentum yaratırsa, bir sonraki ana zirveye 1810,60 dolara doğru bir itici güç aramak gerekiyor. 1810,60 dolar seviyesine ulaşmak, yükseliş trendini yeniden teyit edecek. Ayrıca bu, bir sonraki ana hedefin 1828,80 dolarda uzun vadeli bir Fibonacci seviyesi ile yukarı yönlü bir ivmeyi tetikleyebilir. Bu hareketi, 1836,90 dolar zirvesi ve 1839 dolardaki 15 Temmuz zirvesi takip edebilir.

Analist ayrıca altın fiyatının 1795 doların altındaki devam eden hareketinin, satıcıların varlığına işaret edeceğini ifade ediyor. Bu hareket yeterince aşağı yönlü momentum yaratırsa, o zaman 1779 dolardan yüzde 50 seviyesine keskin bir kırılma aramak gerekiyor. Analiste göre alıcılar 1779 dolarlık ilk teste girebilir. Ancak Hyerczk, başarısız olunursa bir sonraki olası hedef olan 1765,90 dolar ile daha fazla aşağı yönlü baskı görülebileceğini de ekliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Fxempire.com/forecasts/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku