Analist: 2 Önemli Faktör Bitcoin Fiyatını Bu Seviyelere Taşıyacak!

548
Popüler bir kripto para stratejisti, Bitcoin (BTC)’in iki nedenden ötürü ivme kazanacağını ve tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşacağını iddia ediyor. BTC, an itibariyle 38.525 dolardan işlem görüyor.

 

Terra (LUNA), 1 milyar dolar değerinde Bitcoin satın almayı planlıyor

Piyasada Pentoshi olarak bilinen analist, 526.300 Twitter takipçisine, Bitcoin’in toparlanmaya devam edeceğini ve 72 bin dolara ulaştığı bir senaryo gördüğünü söyledi. BTC, hala yatay yönde hareket ediyor. BTC’nin Pentoshi’nin hedefine ulaşabilmesi için yüzde 83’lük bir fiyat artışına ihtiyaç var. Son birkaç aydır Bitcoin fiyatı konusunda kötümser olan Pentoshi, BTC’nin önümüzdeki haftalarda talep alabileceğini ve bu nedenle  yükseliş beklediğini ifade etti. Kripto stratejisti, Ethereum rakibi Terra’nın (LUNA) rezervlerine eklemek için yaklaşık 1 milyar dolar değerinde BTC satın alma niyeti olduğunu vurguladı. Analiste göre, bu BTC fiyatını yükseltebilecek önemli bir katalizör. Terra geliştiricisi Terraform Labs’ın kurucusu ve CEO’su Do Kwon, bu ayın başlarında şirketin en büyük BTC yatırımcılarından biri olmayı planladığını söyledi.

Pentoshi’ye göre BTC’yi tüm zamanların en yüksek seviyelerine gönderebilecek bir başka katalizör, El Salvador’un Bitcoin tahvilleri aracılığıyla 500 milyon dolar değerinde Bitcoin alma planı.
Analist, “El Salvador, önümüzdeki haftalarda tamamen 500 milyon dolar değerinde BTC satın alırsa, bu fiatı önemli ölçüde etkileyebilir” açıklamasını yaptı. Şubat ayında Blockstream’den Samson Mow,  ülkenin Bitcoin destekli tahvilleri için yatırımcı taahhütlerinin 500 milyon doları aştığını söyledi.

 

BTC, neden dar bir aralıkta sıkıştı?

Bitcoin (BTC), aylardır yatay yönde bir fiyat hareketi sergiliyor. Uzmanlar, BTC fiyatındaki durgunlağa dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. Blockforce Capital’den Brett Munster’e göre, fiyatlar düştüğünde, uzun vadeli yatırımcılar devreye giriyor. Uzun vadeli yatırımcı grubu, her seferinde dipten BTC biriktirmeye ve böylece son birkaç ay içinde Bitcoin için sağlam zemin oluşturmaya devam ediyor. Öte yandan, Bitcoin 47 bin doların altında kaldığı sürece kısa vadeli yatırımcılar zararda ve çoğu şu anda BTC’lerini zararda tutuyor. Glassnode verilerini analiz eden Munster, “Bu seviyeye her yaklaşmaya başladığımızda, muhtemelen zararlarını telafi etmek için harekete geçen yatırımcıların neden olduğu satış baskısı var” ifadesini kullandı. Sonuç olarak, Bitcoin, 32 bin ile 47 bin dolar arasındaki aralığa sıkışıyor ve  ivme kazanması zor görünüyor.
ABD Rusya'ya Yeni Yaptırımlara Hazırlanıyor: Kripto Paralar!
 
Miller Tabak Co.’nun baş stratejisti Matt Maley de bu eğilimi fark etti. Matley’e göre, Uzun vadeli yatırımcılar, birikim yapmaya devam ediyor. Ancak, geçen yıl Bitcoin satın alan birçok insan zararda. Kripto para birimleri, diğer birçok risk varlığı gibi, küresel merkez bankalarının faiz oranlarını yükseltmeye başlaması ve Rusya- Ukrayna savaşının sebep olduğu endişe nedeniyle son haftalarda değer kaybetti. Bitcoin, yılın başından bu yana yüzde15 değer kaybetti ve Kasım ayındaki zirvesinden bu yana yaklaşık yüzde 40 düştü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku