Amerikan Yatırım Danışmalığı Şirketi Bitcoin e (BTC) Yatırım Yapıyor

0 0

 Merkezi Alexandria Virginiada bulunan finans ve yatırım danışmanlığı şirketi The Motley Fool Twitter hesabından şirket olarak Bitcoin‘e 5 milyon dolar yatırım yapmaya karar verdiklerini bildirdi. Şirketin temel işlevi yatırım tavsiyeleri hisse senedi araştırması ve analiz içeren çevrimiçi abonelik hizmetlerini kapsıyor.

Şirketin yaptığı açıklamada “Gelecek 5 10 yıl içinde 10 kart artmasını beklediğimiz yatırım fırsatlarına odaklandık. Bu karı elde edebileceğimiz 39 adet hisse senedi belirledik. Ayrıca Bitcoin de bu oranda kazançlar sağlayabilir. dedi. 

Nisan 2002de Motley Fool yatırım tavsiyesi için ilk abonelik hizmetinin lansmanı ile aboneliğe dayalı bir iş modeline geçti. Şirket bugün hala hizmette olan hisse senedi programını başlattı. Bu programı abonelere aylık hisse senedi alımları ve premium yatırım eğitimi sunuyor.

Neden Bitcoin?

Şirket harika haberlerimiz var bilançomuzda 5 milyon dolarlık Bitcoin satın alıyoruz dedi ve bu kararın neden alındığı açıkladı .Buna göre Motley Fool şu üç nedenle Bitcoin alıyor:

“Uzun vadede altından daha etkili bir değer deposu olacağına inanıyoruz.”

“Fiyatların önümüzdeki on yılda istikrar kazanması durumunda bir değişim aracı olabileceğine inanıyoruz.”

“Enflasyona karşı verimli bir korunma aracı olabileceğini düşünüyoruz.”

 Şirket Yazarlarımız ve analistlerimiz Bitcoin hakkında farklı görüşlere sahip olabilir. Fool.comda yatırım ekibimiz arasında ve üyelerimizle hararetli tartışmaları teşvik ediyoruz.  Ayrıca Bitcoin’in uzun vadeye odaklanarak oluşturulmuş çeşitlendirilmiş bir portföyde rol oynayabileceğine inanıyoruz ve bu Bitcoin yatırımını uzun yıllar elimizde tutmayı planlıyoruz dedi. 

Son olarak şirket Bitcoine diden yolcluğumuzda aşırı fiyatlandırılmış ETFleri satın almıyoruz. Doğrudan Bitcoin satın alıyoruz. dedi. 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku