Amerikalılar dijital dolar istemiyor

0 0

Kripto madenciliği firması Genesis Mining tarafından yapılan yeni bir araştırma ABD vatandaşlarının çoğunun bir Merkez Bankası Dijital Para Biriminin kullanılmasına karşı olduğunu öne sürüyor.

Genesis Mining tarafından yapılan bir anket 400 katılımcının yüzde 25inden daha azının hükümetin kağıt parayı dijital bir dolar yerine bırakması önerisine katıldığını yarısından fazlasının ise karşı çıktığını ortaya çıkardı.

Bununla birlikte CBDC savunucularının sayısı 12 ayda neredeyse ikiye katlandı. Zira 2019da sorulduğunda ankete katılanların yalnızca yüzde 13ü dijital bir dolardan yanaydı.

Ankete katılanların yüzde 85inden fazlası kripto varlıklarına aşinalık ifade ederken çoğu sanal para birimlerini suç faaliyetleriyle ilişkilendirerek CBDCye verilen zayıf popüler desteğe katkıda bulunuyor.

Anket Cleveland Federal Rezerv Başkanı Loretta Mesterin Fedin COVID-19 salgını boyunca CBDCnin riskleri ve faydaları hakkında kapsamlı araştırma yaptığını ortaya çıkardığı aynı hafta yayınlandı.

Rapor ayrıca genel halk arasında parasal okuryazarlığın zayıf olduğunu belirledi ve ankete katılanların yüzde 38inin ABD dolarının altın tahvil veya petrol ile desteklendiğine inandığını yüzde 13ünün ise bilmediğini buldu. Para politikasına ilgisizlik göstermesine rağmen enflasyon ankete katılanların yüzde 88i tarafından kritik bir konu olarak belirlendi.

Ağustos ayında Kanada Bankası finansal okuryazarlığın kripto para birimlerinin farkındalığı ile olumlu bir şekilde ilişkili olduğunu ancak mülkiyet ile olumsuz bir şekilde ilişkili olduğunu bulan bir çalışma yayınladı. Rapor finansal açıdan yüksek okur yazar olan katılımcıların kripto para birimlerine sahip olma olasılığının genel halkın yarısı kadar olduğunu buldu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku