Amerikalılar dijital dolar istemiyor

Abone Ol
Amerikalılar dijital dolar istemiyor
Emre Boran
 • 25 Eylül 2020
 • Yazar:

  Kripto madenciliği firması Genesis Mining tarafından yapılan yeni bir araştırma, ABD vatandaşlarının çoğunun bir Merkez Bankası Dijital Para Birimi'nin kullanılmasına karşı olduğunu öne sürüyor.

  Genesis Mining tarafından yapılan bir anket, 400 katılımcının yüzde 25'inden daha azının hükümetin kağıt parayı dijital bir dolar yerine bırakması önerisine katıldığını, yarısından fazlasının ise karşı çıktığını ortaya çıkardı.

  Bununla birlikte, CBDC savunucularının sayısı 12 ayda neredeyse ikiye katlandı. Zira 2019'da sorulduğunda ankete katılanların yalnızca yüzde 13'ü dijital bir dolardan yanaydı.

  Ankete katılanların yüzde 85'inden fazlası kripto varlıklarına aşinalık ifade ederken, çoğu sanal para birimlerini suç faaliyetleriyle ilişkilendirerek CBDC'ye verilen zayıf popüler desteğe katkıda bulunuyor.

  Anket, Cleveland Federal Rezerv Başkanı Loretta Mester'in, Fed'in COVID-19 salgını boyunca CBDC'nin riskleri ve faydaları hakkında kapsamlı araştırma yaptığını ortaya çıkardığı aynı hafta yayınlandı.

  Rapor ayrıca, genel halk arasında parasal okuryazarlığın zayıf olduğunu belirledi ve ankete katılanların yüzde 38'inin ABD dolarının altın, tahvil veya petrol ile desteklendiğine inandığını, yüzde 13'ünün ise bilmediğini buldu. Para politikasına ilgisizlik göstermesine rağmen, enflasyon ankete katılanların yüzde 88'i tarafından kritik bir konu olarak belirlendi.

  Ağustos ayında Kanada Bankası, finansal okuryazarlığın kripto para birimlerinin farkındalığı ile olumlu bir şekilde ilişkili olduğunu, ancak mülkiyet ile olumsuz bir şekilde ilişkili olduğunu bulan bir çalışma yayınladı. Rapor, finansal açıdan yüksek okur yazar olan katılımcıların kripto para birimlerine sahip olma olasılığının genel halkın yarısı kadar olduğunu buldu.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Genesis mining ile ilgili her şey

  Amerikalılar dijital dolar istemiyor

  Amerikalılar dijital dolar istemiyor

  Kripto madenciliği firması Genesis Mining tarafından yapılan yeni bir araştırma, ABD vatandaşlarının çoğunun bir Merkez Bankası Dijital Para Birimi'nin kullanılmasına karşı olduğunu ...

  • 25 Eylül 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.