Altın'ı Unutun! Kripto Para Milyarderi Bu Coini Seçti!
Altın'ı Unutun! Kripto Para Milyarderi Bu Coini Seçti!

Altın’ı Unutun! Kripto Para Milyarderi Bu Coini Seçti!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Daha önce kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere geçtiğimiz haftalarda ünlü milyarder Mark Cuban, bir podcast bölümünde “Bitcoin’in daha da düşmesini istiyorum ki biraz daha satın alabileyim.” sözleriyle dikkat çekmişti. NBA takımı Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, kripto para birimleri hakkında yeni yorumlarıyla gündeme gelirken, merkezi borsalardaki belirli bir gelişmeye işaret ederek, bir sonraki kripto “patlamasının” yaşanacağını belirtti. İşte detaylar…

Ünlü Milyarder altın yerine bu kripto para birimini seçti!

Birçok uzman tarafından Wash trading ve çeşitli skandallar ile eleştirilen Mark Cuban, Bitcoin’i savunmaya devam ediyor. Bill Maher’ın Club Random Podcast’inin 26 Aralık tarihinde paylaşılan bölümünde Cuban, Bitcoin’in altından daha iyi bir değer deposu olduğunu aktardı. Maher’in “Bitcoin’e karşı olduğunu” açıkça kabul etmesine yanıt veren Cuban, “Bitcoin’in daha da düşmesini istiyorum, böylece biraz daha alabilirim.” sözleriyle dikkat çekti ve Altın yatırımcılarının “aptal” olduğunu iddia etti. Ünlü ismin sözleri ise şu şekilde;

“Altın her şeye karşı bir güvenli liman değildir. Altın ile herhangi bir şey satın alamazsın. Ne yapacaksın? Altının bir kısmını kırıp ticaret mi yapacaksın? Altın son derece kullanışsız.”

Kripto Para Milyarderi: Altın Almayın! Bu Coinden Toplayın

Yatırımcı, bugün altına sahip olmanın zaten sadece dijital bir işleme sahip olmak olduğunu, bu nedenle Bitcoin’e yatırım yapmayı tercih ettiğini ekledi. Bir başka görüşe sahip olan Maher, Bitcoin’in hiçbir şey tarafından desteklenmediği için satın almaya değmeyeceğini savundu. Ancak Cuban, “Kaliforniya’daki şirketlerin yüzde 90’ında” hisse sahibi olmanın da anlamsız olduğunu söyleyerek karşılık verdi.

İki saatlik geniş kapsamlı görüşmede iki ismin anlaştığı tek bir konu oldu. O da “San Francisco artık bir teknoloji şirketi kurmak için harika bir yer olmaması.” Öte yandan Cuban, Kaliforniya şehrinin gereksiz “iddialı” olduğunu da öne sürdü.

Bitcoin şu anda 16.844 dolardan işlem görüyor ve geçen yıl gördüğü tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.044 dolardan yüzde 75 daha düşük. Öte yandan altın ve gümüş, 2022’de yatırım olarak çok daha iyi performans gösterdi. Kripto piyasasına ve ABD hisse senetlerinin darbe almasına rağmen, metaller aşağı yukarı değerlerini korudu.

Bitcoin 2023’e damgasını vuracak mı?

Bitcoin, 2021’de tüm zamanların en yüksek fiyatına ulaştı. Ardından yaşanan büyük düşüşler, daha fazla kurumsal yatırımcıya satın alma fırsatı verdi. En büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, geçen yılın sonlarında da tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü ve ardından Haziran ayında 900 doların altına düşerek 2021’in başından bu yana en düşük seviyeyi gördü. Bununla beraber ABD hükümet yetkilileri ve Biden yönetimi kripto para birimleri için yeni düzenlemelerin getirilmesine olan ilgilerini dile getirdiler.

Bitcoin 13 Bin Doların Altına Düşebilir! İşte Nedenleri

Bir diğer yandan insanların kriptoya olan ilgisi yüksek olmaya devam ediyor. Elon Musk gibi uzun süredir devam eden yatırımcılarla beraber birçok insan kripto para yatırımı yapmaya devam ediyor.

Öte yandan popüler bir kripto para borsası olan Gemini’nin küresel geliştirme başkanı Dave Abner, 2021’in birçok yönden bir “atılım” olduğunu söylüyor. “Kripto endüstrisine muazzam bir odaklanma ve ilgi gösteriliyor.” sözleriyle dikkat çeken isim, kripto para birimlerinde talep arzdan yüksekse değer kazanacağını aktarıyor.

Bitcoin (BTC)'in Ne Kadar Düşeceği Belli Oldu! İşte Nedenleri

Abner’e göre, “bir kripto para birimi yararlı olduğunda, insanlar daha fazlasına sahip olmak ister ve bu da talebi artırır, insanlar kullanmak istedikleri için satmak istemiyorlar. Bu, arzdan daha fazla talep olduğu ve değerin arttığı anlamına gelir.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Altın’ı Unutun! Kripto Para Milyarderi Bu Coini Seçti!