Altın Fiyatları İçin İzlenecek Seviyeler Çıktı!

95

ABD dolarının yukarı yönlü çıkış hareketi, şahin Fed anlatıları, Pekin’in karantina korkuları ve genel olarak küresel ekonomik büyüme endişeleri arasında durdurulamaz görünüyor. Tüm bu nedenlerle altın fiyatı, “her şeyi sat” modunun ortasında kaygan bir zeminde hareket ediyor. Piyasanın risk duyarlılığı algısı, dolar ve getirilerin fiyat hareketi ve FED politikaları XAU/USD üzerinde kayda değer bir etkiye sahip olacak. ABD Q1 ön GSYİH bu haftanın kilit olayı olarak izlenmeye devam edecek.

İşte altın fiyatı için izlenmesi gereken önemli seviyeler:

Teknik birleşme , altın fiyatının 1.912 dolarlık günlük dip seviyelerinin yakınlarından döndüğünü ve aşağı yönlü ivmeyi 1.910 dolar seviyelerine doğru genişletmek için yeni bir ivme beklediğini gösteriyor. Bu seviye, bir günlük S2 pivot noktasıdır. Bir sonraki kritik destek, bir haftalık S1 pivot noktasının ve bir günlük Alt Bollinger Bandının birleşimi olan 1.906 dolarda görülüyor. Daha aşağıda, 1.900 dolarlık yuvarlak seviye, yükseliş girişimlerine meydan okuyabilir.

 

Altın Fiyatları İçin İzlenecek Seviyeler Çıktı!

Yukarı yönde, bir günlük S1 ve Bollinger Band dört saatlik Alt birleşme pivot noktasının bulunduğu 1.920 dolar civarında güçlü direnç yer alıyor. Alıcıların izlemesi gereken seviye, bir sonraki gün ve bir önceki günün en düşük seviyesi olan 1.927 dolar olacak. XAU/USD boğaları daha sonra, Fibonacci seviyesi yüzde 23.6’yı 1.934 dolardan çıkarmaya çalışacak. Altın ayılar için son savunma hattı, SMA50 ve Fibonacci yüzde 38.2’nin yakınsaması olan 1.937 dolar seviyelerinde sabitlendi.

Teknik Birleşme nedir? Ne işe yarar?

TCD (Technical Confluences Detector), göstergelerin, hareketli ortalamaların, Fibonacci seviyelerinin, pivot noktalarının vs. sıkışık olduğu fiyat seviyelerini tespit etmek ve belirtmek için bir araçtır. Kısa vadeli bir yatırımcıysanız, giriş yapacağını seviyelerini bu araç üzerinden bulabilirsiniz.

Altın Fiyatları İçin İzlenecek Seviyeler Çıktı!

Eğer orta ve uzun vadeli bir yatırımcıysanız, bu araç, orta ila uzun vadeli bir trendin durabileceği, pozisyonları nerede gevşeteceğinizi veya nerede artıracağınızı, fiyat seviyelerini önceden bilmenizi sağlayacaktır. Daha fazla atın haberi için, Kriptoarena.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak fxstreet
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku