Altın Fiyatları İçin İzlenecek Seviyeler Belli Oldu!

116

Altın fiyatları kritik desteği test ediyor ve 1.850 doların altındaki üç ayın dip seviyelerine yakın. Yükselen küresel büyüme ve enflasyon korkuları arasında yeniden canlanan ABD doları talebi, yatırımcıların hazine getirilerinin yılın en yüksek seviyelerinden geri çekilmesini görmezden gelmesiyle altın fiyatları üzerinde olumsuz bir baskı oluşturdu. Ek olarak, şahin Fed konuşmalarıda ABD dolarını artırarak XAU/USD’deki şiddetlendirdi. Dikkatler, altın fiyatında yeni bir yön için kritik ABD enflasyon açıklamasına çevrildi.

Altın fiyatları için izlenmesi gereken önemli seviyeler

Teknik Birleşme Dedektörü, altın fiyatının 1.836 dolarlık kritik destekte yükseliş çabasını test ettiğini gösteriyor. Bu seviyede, bir günlük SMA200, önceki günün en düşük seviyesi ve bir saatlik SMA5 çakışıyor. Bir sonraki ilgili destek, önceki dört saatin en düşük seviyesin olan 1.833 dolarda bekliyor, bunun altında bir günlük S1 pivot noktasına doğru 1.827 dolarda yeni bir düşüş göz ardı edilemez. Daha da aşağıda, satıcılar bir haftalık S2 pivot noktasını 1.822 dolardan hedefleyecek. Altın boğalar için son savunma hattı, bir günlük S2 pivot noktası olan 1.817 dolarda görülüyor.

Yukarı yönde, herhangi bir toparlanma ancak bir önceki yüksek dört saatin üzerinde 1.841 dolarda sürekli bir kırılma ile ivme kazanabilir ve bunun üzerinde bir günlük Fibonacci yüzde 23,6 test edilebilir. Pivot noktasının bir aylık S1 ve Fibonacci yüzde 38.2’sinin bir gün 1.847 dolarda birleşmesi devreye girecek. Bir önceki haftanın en düşük seviyesi olan 1.850 dolar, alıcıların radarlarında olabilir ve kapıları 1.853 dolaraa doğru açabilir, bir günlük Fibonacci yüzde 61.8 ve bir haftalık pivot noktası S1’in kesişimi.

Teknik Birleşme Dedektörü Hakkında

TCD (Technical Confluences Detector), göstergelerin, hareketli ortalamaların, Fibonacci seviyelerinin, Pivot Noktalarının vs. sıkışık olduğu fiyat seviyelerini tespit etmek ve belirtmek için bir araçtır. Kısa vadeli bir yatırımcıysanız, giriş bulacaksınız. Karşı-trend stratejileri için puan ve bir seferde birkaç nokta seçin. Orta ila uzun vadeli bir yatırımcıysanız, bu araç orta ila uzun vadeli bir trendin nerede durabileceği ve pozisyonların nerede çözüleceği veya nerede artırılacağı fiyat seviyelerini önceden bilmenizi sağlar. Daha fazla altın fiyatları haberi için, Kriptoarena.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Analist, Altın Fiyatları İçin Ayı ve Boğa Senaryolarını Sıraladı!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın

Kaynak fxstreet
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku