Altın fiyatları 6 yılın zirvesini zorluyor…

0 0

Altın bir kez daha uzun süredir devam eden zorlu zamanlarda etkili güvenli liman olma ününün hakkını veriyor. Metal Çinde ortaya çıkan ölümcül koronavirüsün insani ve ekonomik etkilerine ilişkin artan endişelere bağlı olarak son altı yılın en yüksek seviyesi yakınında işlem görüyor. altındaki bu yükseliş madencilik şirketlerinin hisselerinin de değer kazanmasına yol açıyor.

Altın fiyatları Almanyada ilk vakanın görülmesi ile birlikte yatırımcıların dikkatlerini virüsün yayılmasına ilişkin gelişmelere çevirmesinin ardından Pazartesi günü sert yükselmesi sonrası yatay seyretti.  Çinde ölü sayısının 100ü aşması ve vaka sayısının hızla artması ile birlikte Dünya Sağlık Örgütü genel direktörü hastalığa yönelik tedbirleri değerlendirmek üzere Pekine gidiyor.

AxiCorp Financial Services Pty baş piyasa stratejksti Stephen Innes “Hisse senedi piyasalarında virüsten kaynaklanan satış dalgası muhtemelen kısa vadede altın talebini güçlendirecektir” dedi ve “Virüsün daha hızlı yayılması ise küresel büyüme için diğer bir güçlük oluşturacak ve bu da altı için yukarı bir faktör” değerlendirmesinde bulundu.

Spot altın Pazartesi günü ons başına 1582.06 dolar ile Nisan 2013ten bu yana en yüksek seviyesinden kapanmasının ardından Singapur saati ile 11:36da 1580.52 dolar seviyelerinde yatay seyretti. Altın bu ayın başlarında ABD ile İran arasındaki gerilimin artması ile birlikte gün içi bazda 1600 dolar seviyesinin üzerini görmüştü.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku